Kde u nás sehnat eura

Znám situaci jenom v Praze, takže mimopražským nedokážu poradit nic jiného než jejich místní směnárnu nebo banku. Ale banky mají nejhorší kurzy.

Měnit se známými a kamarády je nejlepší. Třeba se Slováky, nebo s kamarády vydělávajícími v eurech, kteří potřebují české koruny. V takovém případě je dobré měnit oficiálním kurzem, který si najdete pod pojmem "ČNB střed".

Pražské směnárny

  • Nejlepší pověst a velmi dobré kurzy má směnárna Exchange.cz v Kaprově ulici. Vyplatí se zaregistrovat se u nic nebo si vytisknout kupón na VIP kurzy.
  • Ještě lepší kurzy jsem našel v Nekázance (nekazanka-exchange.cz), tam mají také VIP kupóny.
  • Kamarádi také často doporučují Persan Charafli v pasáži mezi Jungmankou a Františkánskou zahradou. 50.082015N, 14.422600E

Když se koukáte na kurzovní lístek u banky, tak tam je uveden kurz pro devizy a kurz pro valuty.

  • Valuty jsou fyzické papírové peníze, takže ve směnárnách uvidíte kurzy pro valuty.
  • Devizy jsou bezhotovostní převody.

Nejlepší měnové konverze

Jestliže eura potřebujete častěji, zařiďte si u Fio Banky bezplatný účet. K tomu dostanete i bezplatný účet vedený v eurech a pak si na něj eura převeďte.

Nejlepší on-line konverzi měny dělá Citfin a vyplácí se zejména při větších částkách.

Platební karta s nejlepší konverzí na cizí měnu je Revolut. Dá se zřídit on-line, nabít jinou kartou. Za 100 Kč si necháte poslat kartu domů poštou a pak už můžete kartou platit libovolnou měnou s nejlepším konverzním kurzem. Na vybírání z bankomatu má limity, ale pro platby u ubchodníků nikoli.