Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Řecko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka

Xidis Studios Clever

Xidis Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Xidis Studios Clever hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 30.5. Návrat: sobota 6.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Nirever Apartments Clever

Nirever Apartments Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Nirever Apartments Clever hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 16.5. Návrat: sobota 23.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Anelin Clever

Anelin Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Anelin Clever hodnocení: 3.4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 120 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 1.6. Návrat: pondělí 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mavra Studios Clever

Mavra Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Mavra Studios Clever hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 1.6. Návrat: pondělí 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Villa Maria Aparthotel Clever

Villa Maria Aparthotel Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Maria Aparthotel Clever hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 16.5. Návrat: sobota 23.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Nikos Apartments Clever

Nikos Apartments Clever

Řecko > Zakynthos > Agios Sostis Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Nikos Apartments Clever hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 30.5. Návrat: sobota 6.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 290 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Možnosti dovolené v Řecku

Pro koupací dovolenou na pláži jsou zajímavé hlavně řecké ostrovy. Pláže mají dlouhé a i když je v Řecku turistů hodně, všichni se tam s rezervou vejdou.

Na eurovíkend (prodloužený víkend nebo až na týden) je velmi zajímavé navštívit Athény.

Kro má rád zeleň a čerstvý vzduch, může se vydat na Iónské ostrovy. Nejznámější je určitě ostrov Korfu. Lefkada je hornatá, Kefalonie nejméně známá a Zakynthos z Iónských ostrovů nejteplejší.

Největší řecký ostrov je jižně položená Kréta. O Krétě mám celý samostatný web i srovnávač zájezdů na Krétu.

Další velký ostrov je Rhodos. Leží také hodně na jihu, ale i na východě, poblíž Turecka. Je tam teplo od května do půlky října.

V celém Řecku je spousta hotelů, které nabízejí program All Inclusive, tedy všechno jídlo a pití v ceně pobytu. Na dovolenou je to fajn vyzkoušet, protože to šetří čas.

Ne vždycky platí, že zájezdy kupované na poslední chvíli jsou lacinější. Občas se to povede, když cestovka potřebuje doprodat pár posledních míst v letadle. Takže tu mám filtr na last minute zájezdy do Řecka, který se fakt snaží dívat na co nejbližší termín.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Lokality v Řecku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Kréta 785
Rhodos 335
Korfu 258
Zakynthos 243
Kos 183
Chalkidiki 114
Kefalonia 93
Santorini 90
Lefkada 78
Thassos 65
Samos 53
Karpathos 51
Olympská riviéra 45
Peloponés 43
Athény 36
Epirus 33
Naxos 28
Kyklady 27
Skopelos 22
Lesbos 21
Kalymnos 21
20
Limnos 16
Kythira 14
Skiathos 12
- 11
10
Attika 9
Řecké ostrovy 7
4
3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.