Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Řecko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka

Apartmánový Dům Fany

Apartmánový Dům Fany

Řecko > Olympská riviéra > Nei Pori Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Fany hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 232 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmánový Dům Siros

Apartmánový Dům Siros

Řecko > Olympská riviéra > Leptokaria Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Siros hodnocení: 1 / 5. vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 618 Kč recenze pobytu další termíny
Studia Corali

Studia Corali

Řecko > Kréta > Makris Gialos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia Corali hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 3.10. Návrat: středa 14.10. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 012 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmány Blue Sea

Apartmány Blue Sea

Řecko > Kréta > Kutsuras Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmány Blue Sea hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 3.10. Návrat: středa 14.10. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 012 Kč recenze pobytu další termíny
Rezidence Makedon

Rezidence Makedon

Řecko > Chalkidiki > Sarti Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Rezidence Makedon hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 8.6. Návrat: pátek 19.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 9 290 Kč recenze pobytu další termíny
Spyros

Spyros

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Spyros hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 22.9. Návrat: pátek 2.10. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 469 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Možnosti dovolené v Řecku

Pro koupací dovolenou na pláži jsou zajímavé hlavně řecké ostrovy. Pláže mají dlouhé a i když je v Řecku turistů hodně, všichni se tam s rezervou vejdou.

Na eurovíkend (prodloužený víkend nebo až na týden) je velmi zajímavé navštívit Athény.

Kro má rád zeleň a čerstvý vzduch, může se vydat na Iónské ostrovy. Nejznámější je určitě ostrov Korfu. Lefkada je hornatá, Kefalonie nejméně známá a Zakynthos z Iónských ostrovů nejteplejší.

Největší řecký ostrov je jižně položená Kréta. O Krétě mám celý samostatný web i srovnávač zájezdů na Krétu.

Další velký ostrov je Rhodos. Leží také hodně na jihu, ale i na východě, poblíž Turecka. Je tam teplo od května do půlky října.

V celém Řecku je spousta hotelů, které nabízejí program All Inclusive, tedy všechno jídlo a pití v ceně pobytu. Na dovolenou je to fajn vyzkoušet, protože to šetří čas.

Ne vždycky platí, že zájezdy kupované na poslední chvíli jsou lacinější. Občas se to povede, když cestovka potřebuje doprodat pár posledních míst v letadle. Takže tu mám filtr na last minute zájezdy do Řecka, který se fakt snaží dívat na co nejbližší termín.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Lokality v Řecku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Kréta 810
Rhodos 347
Korfu 261
Zakynthos 255
Kos 193
Chalkidiki 115
Santorini 96
Kefalonia 93
Lefkada 78
Thassos 70
Karpathos 53
Samos 53
Olympská riviéra 48
Peloponés 46
Epirus 32
Athény 29
Naxos 28
Kyklady 27
Skopelos 23
Lesbos 21
Kalymnos 21
20
Limnos 17
Kythira 14
Skiathos 12
Attika 11
10
- 10
Řecké ostrovy 8
Athény a okolí 7
5
3
Řecko pevnina 3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.