Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Řecko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka

Anseli Hotel

Anseli Hotel

Řecko > Rhodos > Kremasti Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 16.5. Návrat: sobota 23.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hermes Studios Clever

Hermes Studios Clever

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hermes Studios Clever hodnocení: 4.2 / 5. vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 16.5. Návrat: sobota 23.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Maritime

Maritime

Řecko > Rhodos > Kremasti Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Maritime hodnocení: 2.5 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 800 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 16.5. Návrat: sobota 23.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Rena Apartments

Rena Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 2.10. Návrat: pátek 9.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Peter´s Place Clever

Peter´s Place Clever

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Peter´s Place Clever hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 24.9. Návrat: čtvrtek 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Villa Maria Aparthotel Clever

Villa Maria Aparthotel Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Maria Aparthotel Clever hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 13.6. Návrat: sobota 20.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 9 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Možnosti dovolené v Řecku

Pro koupací dovolenou na pláži jsou zajímavé hlavně řecké ostrovy. Pláže mají dlouhé a i když je v Řecku turistů hodně, všichni se tam s rezervou vejdou.

Na eurovíkend (prodloužený víkend nebo až na týden) je velmi zajímavé navštívit Athény.

Kro má rád zeleň a čerstvý vzduch, může se vydat na Iónské ostrovy. Nejznámější je určitě ostrov Korfu. Lefkada je hornatá, Kefalonie nejméně známá a Zakynthos z Iónských ostrovů nejteplejší.

Největší řecký ostrov je jižně položená Kréta. O Krétě mám celý samostatný web i srovnávač zájezdů na Krétu.

Další velký ostrov je Rhodos. Leží také hodně na jihu, ale i na východě, poblíž Turecka. Je tam teplo od května do půlky října.

V celém Řecku je spousta hotelů, které nabízejí program All Inclusive, tedy všechno jídlo a pití v ceně pobytu. Na dovolenou je to fajn vyzkoušet, protože to šetří čas.

Ne vždycky platí, že zájezdy kupované na poslední chvíli jsou lacinější. Občas se to povede, když cestovka potřebuje doprodat pár posledních míst v letadle. Takže tu mám filtr na last minute zájezdy do Řecka, který se fakt snaží dívat na co nejbližší termín.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Lokality v Řecku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Kréta 800
Rhodos 342
Korfu 260
Zakynthos 252
Kos 190
Chalkidiki 115
Santorini 96
Kefalonia 93
Lefkada 78
Thassos 68
Karpathos 53
Samos 53
Peloponés 48
Olympská riviéra 47
Athény 36
Epirus 33
Naxos 28
Kyklady 27
Skopelos 23
Lesbos 21
Kalymnos 21
20
Limnos 17
Kythira 14
Skiathos 12
10
- 10
Attika 9
Řecké ostrovy 7
5
3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.