Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Řecko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka

Studio Stella

Studio Stella

Řecko > Chalkidiki > Stavros Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Studio Stella hodnocení: 2 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 90 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 14.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Bratislava Vídeň . Konečná cena 5 563 Kč recenze pobytu další termíny
Dimitris

Dimitris

Řecko > Chalkidiki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 14.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Bratislava Vídeň . Konečná cena 6 118 Kč recenze pobytu další termíny
Morfeas Hotel

Morfeas Hotel

Řecko > Korfu > Kavos Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Morfeas Hotel hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 18.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 8 924 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmánový Dům Lambiris

Apartmánový Dům Lambiris

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Lambiris hodnocení: 4 / 5. je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 10.8. Návrat: pondělí 17.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmánový Dům Stella

Apartmánový Dům Stella

Řecko > Olympská riviéra > Leptokaria Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Stella hodnocení: 4 / 5. vzdálenost od moře 550 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 9 190 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmánový Dům Fany

Apartmánový Dům Fany

Řecko > Olympská riviéra > Nei Pori Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Fany hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 9 190 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Možnosti dovolené v Řecku

Pro koupací dovolenou na pláži jsou zajímavé hlavně řecké ostrovy. Pláže mají dlouhé a i když je v Řecku turistů hodně, všichni se tam s rezervou vejdou.

Na eurovíkend (prodloužený víkend nebo až na týden) je velmi zajímavé navštívit Athény.

Kro má rád zeleň a čerstvý vzduch, může se vydat na Iónské ostrovy. Nejznámější je určitě ostrov Korfu. Lefkada je hornatá, Kefalonie nejméně známá a Zakynthos z Iónských ostrovů nejteplejší.

Největší řecký ostrov je jižně položená Kréta. O Krétě mám celý samostatný web i srovnávač zájezdů na Krétu.

Další velký ostrov je Rhodos. Leží také hodně na jihu, ale i na východě, poblíž Turecka. Je tam teplo od května do půlky října.

V celém Řecku je spousta hotelů, které nabízejí program All Inclusive, tedy všechno jídlo a pití v ceně pobytu. Na dovolenou je to fajn vyzkoušet, protože to šetří čas.

Ne vždycky platí, že zájezdy kupované na poslední chvíli jsou lacinější. Občas se to povede, když cestovka potřebuje doprodat pár posledních míst v letadle. Takže tu mám filtr na last minute zájezdy do Řecka, který se fakt snaží dívat na co nejbližší termín.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Lokality v Řecku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Kréta 826
Rhodos 347
Korfu 267
Zakynthos 259
Kos 195
Chalkidiki 118
Santorini 96
Kefalonia 93
Lefkada 78
Thassos 71
Karpathos 53
Samos 53
Olympská riviéra 48
Peloponés 46
Epirus 32
Naxos 28
Kyklady 27
Athény 25
Skopelos 23
Lesbos 21
Kalymnos 21
20
Limnos 17
Kythira 14
Athény a okolí 12
Skiathos 12
Attika 11
- 11
10
Řecké ostrovy 8
5
3
Řecko pevnina 3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.