Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Řecko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka

Venos Clever

Venos Clever

Řecko > Kos > Marmari Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Venos Clever hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 27.8. Návrat: úterý 3.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Evros

Evros

Řecko > Chalkidiki > Sarti Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Evros hodnocení: 4.3 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 26.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Blue Waves

Blue Waves

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Blue Waves hodnocení: 4.4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 20.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Venus

Venus

Řecko > Chalkidiki > Fourka Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Venus hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 26.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Apartmánový Dům Fany

Apartmánový Dům Fany

Řecko > Olympská riviéra > Nei Pori Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Fany hodnocení: 4.6 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 6.9. Návrat: pondělí 16.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Michalis

Michalis

Řecko > Chalkidiki > Sarti Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Michalis hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 26.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Možnosti dovolené v Řecku

Pro koupací dovolenou na pláži jsou zajímavé hlavně řecké ostrovy. Pláže mají dlouhé a i když je v Řecku turistů hodně, všichni se tam s rezervou vejdou.

Na eurovíkend (prodloužený víkend nebo až na týden) je velmi zajímavé navštívit Athény.

Kro má rád zeleň a čerstvý vzduch, může se vydat na Iónské ostrovy. Nejznámější je určitě ostrov Korfu. Lefkada je hornatá, Kefalonie nejméně známá a Zakynthos z Iónských ostrovů nejteplejší.

Největší řecký ostrov je jižně položená Kréta. O Krétě mám celý samostatný web i srovnávač zájezdů na Krétu.

Další velký ostrov je Rhodos. Leží také hodně na jihu, ale i na východě, poblíž Turecka. Je tam teplo od května do půlky října.

V celém Řecku je spousta hotelů, které nabízejí program All Inclusive, tedy všechno jídlo a pití v ceně pobytu. Na dovolenou je to fajn vyzkoušet, protože to šetří čas.

Ne vždycky platí, že zájezdy kupované na poslední chvíli jsou lacinější. Občas se to povede, když cestovka potřebuje doprodat pár posledních míst v letadle. Takže tu mám filtr na last minute zájezdy do Řecka, který se fakt snaží dívat na co nejbližší termín.

Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Lokality v Řecku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Kréta 763
Rhodos 317
Korfu 252
Zakynthos 234
Kos 181
Chalkidiki 107
Kefalonia 92
Santorini 90
Lefkada 70
Thassos 62
Samos 53
Karpathos 51
Olympská riviéra 45
Peloponés 40
Athény 35
Epirus 33
Kyklady 30
Skopelos 22
Naxos 22
Lesbos 21
Kalymnos 17
16
Limnos 15
Kythira 13
Skiathos 12
10
- 10
Attika 9
Řecké ostrovy 7
3
2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .