Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Řecko

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka

Hotel Sea Breeze

Hotel Sea Breeze

Řecko > Kefalonia > Lixouri Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Sea Breeze hodnocení: 3.8 / 5. vzdálenost od moře 10 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.9. Návrat: neděle 27.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Iraklis

Iraklis

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Iraklis hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.10. Návrat: sobota 26.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Rena Apartments

Rena Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.10. Návrat: sobota 26.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Neon Beach Hotel

Neon Beach Hotel

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Neon Beach Hotel hodnocení: 2.9 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 27.10. Návrat: neděle 3.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Athena Apartments

Athena Apartments

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 20.10. Návrat: sobota 26.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 090 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Iro

Iro

Řecko > Kréta > Chersonissos Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Iro hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 20.10. Návrat: sobota 26.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Možnosti dovolené v Řecku

Pro koupací dovolenou na pláži jsou zajímavé hlavně řecké ostrovy. Pláže mají dlouhé a i když je v Řecku turistů hodně, všichni se tam s rezervou vejdou.

Na eurovíkend (prodloužený víkend nebo až na týden) je velmi zajímavé navštívit Athény.

Kro má rád zeleň a čerstvý vzduch, může se vydat na Iónské ostrovy. Nejznámější je určitě ostrov Korfu. Lefkada je hornatá, Kefalonie nejméně známá a Zakynthos z Iónských ostrovů nejteplejší.

Největší řecký ostrov je jižně položená Kréta. O Krétě mám celý samostatný web i srovnávač zájezdů na Krétu.

Další velký ostrov je Rhodos. Leží také hodně na jihu, ale i na východě, poblíž Turecka. Je tam teplo od května do půlky října.

V celém Řecku je spousta hotelů, které nabízejí program All Inclusive, tedy všechno jídlo a pití v ceně pobytu. Na dovolenou je to fajn vyzkoušet, protože to šetří čas.

Ne vždycky platí, že zájezdy kupované na poslední chvíli jsou lacinější. Občas se to povede, když cestovka potřebuje doprodat pár posledních míst v letadle. Takže tu mám filtr na last minute zájezdy do Řecka, který se fakt snaží dívat na co nejbližší termín.

Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Lokality v Řecku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Kréta 777
Rhodos 325
Korfu 258
Zakynthos 239
Kos 182
Chalkidiki 110
Kefalonia 92
Santorini 90
Lefkada 72
Thassos 65
Samos 53
Karpathos 51
Olympská riviéra 45
Peloponés 43
Athény 35
Epirus 33
Naxos 28
Kyklady 27
Skopelos 22
Lesbos 21
20
Kalymnos 20
Limnos 16
Kythira 13
Skiathos 12
- 10
10
Attika 9
Řecké ostrovy 7
4
3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .