Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Lindos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Lindos

Lindos Sun

Lindos Sun

Řecko > Rhodos > Lindos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Lindos Sun hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 9.10. Návrat: pátek 16.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 18 990 Kč recenze pobytu další termíny
Rodos Princess Beach

Rodos Princess Beach

Řecko > Rhodos > Lindos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Rodos Princess Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 3.10. Návrat: sobota 10.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 24 490 Kč recenze pobytu další termíny
Atrium Palace Thalasso Spa Resort & Villas

Atrium Palace Thalasso Spa Resort & Villas

Řecko > Rhodos > Lindos Hotelové zařízení má 5.5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Atrium Palace Thalasso Spa Resort & Villas hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 5.9. Návrat: sobota 12.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 24 490 Kč recenze pobytu další termíny
Lindos Royal  Sv

Lindos Royal Sv

Řecko > Rhodos > Lindos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Lindos Royal Sv hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 1.9. Návrat: středa 9.9. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 26 890 Kč recenze pobytu další termíny
Mitsis Lindos Memories (Adults Only 18+)

Mitsis Lindos Memories (Adults Only 18+)

Řecko > Rhodos > Lindos Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Mitsis Lindos Memories (Adults Only 18+) hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 30.9. Návrat: pátek 9.10. Délka pobytu je 10 dnů, 9 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 33 890 Kč recenze pobytu další termíny
The Aquagrand Of Lindos

The Aquagrand Of Lindos

Řecko > Rhodos > Lindos Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu The Aquagrand Of Lindos hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 4.10. Návrat: středa 14.10. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 38 690 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Lindos

Lindos je vesnička na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodosu. Navštěvují ji turisté, kteří pobývají v jiných částech ostrova, ale v Lindosu se dá i ubytovat na celou dovolenou.

Největším lákadlem Lindosu jsou starověké a středověké památky. Dominantou okolí je pevnost Johanitů ze 14. století, která v sobě kromě jiného ukrývá antickou akropoli s chrámem bohyně Athény. Samotná vesnička Lindos je z bílého kamene, a tak je sama o sobě dost malebná. Kdysi to byla rybářská vesnice, dnes vesnice spíše turistická, ale v uličkách se i tak dá zabloudit.

Pláž v Lindosu leží pod vesnicí v docela hluboké zátoce. První domy začínají až výše na svahu. Žádné ubytovací zařízení není přímo na pláži.

Některé větší hotely, které se také označují jako Lindos, jsou ve skutečnosti až v dalším údolí u pláže Vlycha (např. Lindos Village, Lindos Royal, Vlycha Beach Studios, Lindos Blu a další). Vlastně to pro klidný pobyt může být i dobře. Zde ubytování sice přijdou o malebnou vesničku, ale zase mají klid od turistů. Další skupina nových hotelů stojí relativně vysoko nad vesnicí a za silnicí. Ty jsou asi nejhorší, protože kolem nich je jen poušť a ani nejsou u moře. Ale aspoň mají bazény.

Okolí Lindosu na procházky zrovna dělané není. Kde není zástavba, tam je v posledních letech už prostě kamenitá poušť. Podél moře se dá jít tak maximálně ke kapli svatého Pavla a k různým malým zátokám.

Popis městečka Lindos na mém webu o Rhodosu, informace o Rhodosu na mém webu o řeckých ostrovech..

lindos

lindos-mestecko

Rhodos

Řecký ostrov Rhodos leží hodně na východě, naproti Turecku. Patří mezi Dodekanéské ostrovy (spolu s Kósem, Samosem a dalšími) a je z nich největší.

Rhodos je dostatečně velký ostrov na to, aby se na něm kdokoli během dvoutýdenní dovolené začal nudit. Koupání a plážové blbnutí je fajn a na Rhodosu je na něj dobré počasí po velkou část roku, zhruba od začátku května do konce října. Krom toho je kam jezdit. Půjčit si auto nebo motorku je dost jednoduché a i docela levné. Začít se dá v hlavním městě Rodos, které leží na severovýchodní špičce ostrova a má prostě stejné jméno jako ostrov. Je to hezké staré město a procházet se dá pár hodin. Další zajímavé místo s hlubokou historií je Lindos. Podél východního pobřeží Rhodu se mnoho obcí změnilo v turistická střediska, takže někam na východ je snadné sehnat dobrý letecký zájezd na dovolenou.

Podrobnější popis ostrova Rhodos mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Mapa ostrova Rhodos, letoviska

Let z Česka na Rhodos trvá zhruba 2 hodiny a 40 minut, což je z řeckých ostrovů asi nejdelší let, protože je nejdál. Prostě o deset dvacet minut v letadle déle.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.