Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Řecko z Pardubic

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka jen z letiště Pardubice

Meropi

Meropi

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Meropi hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 22.7. Návrat: středa 29.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu další termíny
Horizont Blu

Horizont Blu

Řecko > Rhodos > Rhodos město Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 1.7. Návrat: středa 8.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 20 590 Kč recenze pobytu další termíny
Relax

Relax

Řecko > Rhodos > Kolymbia Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Relax hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 8.7. Návrat: středa 15.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 26 490 Kč recenze pobytu další termíny
Olympic Palace

Olympic Palace

Řecko > Rhodos > Ixia Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Olympic Palace hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 1.7. Návrat: středa 8.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 27 590 Kč recenze pobytu další termíny
Leonardo Kolymbia Resort

Leonardo Kolymbia Resort

Řecko > Rhodos > Kolymbia Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Leonardo Kolymbia Resort hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 22.7. Návrat: středa 29.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 30 950 Kč recenze pobytu další termíny
Avra Beach

Avra Beach

Řecko > Rhodos > Ixia Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Avra Beach hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 1.7. Návrat: středa 8.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Pardubice . Konečná cena 34 760 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Pardubic

V létě 2020 se z Pardubic na dovolenou létá docela málo. Protože je po uzemnění Boeingu 737 Max v provozu málo letadel, přestal SmartWings na jaře 2019 létat z Pardubic a lety obnovuje velmi pomalu. To znamená, že ani cestovní kanceláře, které běžně používají Pardubice jako start dovolené, nemůžou z Pardubic moc nabídnout. Nikdo přesně neví, kdy a jak se to změní. V létě 2019 se z Pardubic létalo jen do Bulharska. V létě 2020 se bude létat:

 • do Bulharska (Burgas od 12.6.)
 • do Turecka (Antalya od 13.6.)
 • do Španělska
 • do Řecka (Kréta od 9.6., Rhodos od 8.6.)

Z mezinárodního letiště v Pardubicích létají na dovolenou charterové spoje. Každý rok může být situace jiná, ale v roce 2020 se létá zejména do destinací Burgas (Bulharsko), Antalya (Turecká riviéra) a na řecké ostrovy. Kromě SmartWings v Pardubicích operují letecké společnosti Flypgs, Ryanair a Onurair. Letiště má kód PED a ročně odbaví do 200 tisíc pasažérů.

Moderní terminál pardubického letiště nese jméno Terminál Jana Kašpara. Funguje od ledna 2018. Leží na jih od Pardubic, ve čtvrti Popkovice.

Doprava na letiště Pardubice

 • Přímo na terminál se dá dostat od nádraží Pardubice autobusem číslo 90, může se platit SMS jízdenkou. Ve všední den jede 8 spojů (první v 7.50, poslední v 19.00) a během víkendu 3 spoje večer. Řídí se to odletem pravidelné linky Ryanair.
 • Na zastávku Letiště jezdí spojů výrazně více (8, 88, 23, 14, 24 a 25) a častěji, ale zastávka Letiště je u starého vjezdu a od nového terminálu je zhruba 1 km. Dojít se to dá, ale s kufrem žádná sranda, nechte si časovou rezervu.
 • Alternativou je od nádraží taxi společnosti Taxi GT, mělo by stát do stovky.
Odlety z Pardubic do dalších zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

 • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

 • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
 • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
 • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
 • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.