Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Potos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Potos

Apartmánový Dům Lambiris

Apartmánový Dům Lambiris

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Lambiris hodnocení: 4 / 5. je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 10.8. Návrat: pondělí 17.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu další termíny
Studia Janis

Studia Janis

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Studia Janis hodnocení: 2 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 430 Kč recenze pobytu další termíny
Apartmánový Dům Marialena

Apartmánový Dům Marialena

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Marialena hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Aparthotel Sirines

Aparthotel Sirines

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 120 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 31.8. Návrat: pondělí 7.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 390 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Aeria

Hotel Aeria

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Aeria hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 31.8. Návrat: pondělí 7.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 490 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Alexandra Beach Thassos Spa Resort

Hotel Alexandra Beach Thassos Spa Resort

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Alexandra Beach Thassos Spa Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 10.8. Návrat: pondělí 17.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 990 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Potos

Potos je řecké městečko na jižním pobřeží ostrova Thassos. Spolu s nedalekou oblastí Pefkari a městečkem Limenaria vzdáleným sotva 3 km jde o hlavní ubytovací kapacity ostrova Thassos.

Malebnost městečka Potos spočívá v úzkých ulicích. Kromě hlavní třídy, po které vede širší silnice, jsou všechny ulice městečka úzké a vydlážděné tak, že nedělají rozdíl mezi chodníkem a vozovkou. Hezká je hlavně centrální oblast kolem moře. Domy jsou tu sice vyšší než je na řeckém venkově zvykem (asi třípatrové), ale provinční ráz si Potos stále uchovává. Takže příjemná řecká klasika - po ulici visí všude dráty, asfalt je rozbitý a spravovaný, výlohy obchodů zaprášené, všude nějaké reklamy, ale lidi jsou v pohodě.

Klasická je i pláž. U městečka s bary a slunečníky, kus za městem porostlá platany a s volně roztroušenými hotýlky v sadech. U pláže průzračně čisté moře. U městečka vybíhá do moře krátké molo, ale přístav tu myslím není, to až v Limenárii.

Potos není úplně nejlepší místo, pokud chcete na dovolené hodně cestovat za památkami. Thassos je v tomhle ohledu poněkud slabší a jak je Potos na druhé straně ostrova než přístav Limenas Thassos, ze kterého se dá dostat na pevninu. Trvá dost dlouho než se dostanete k trajektu. Pokud plánujete během pobytu hodně cestovat autem, musíte se smířit s malým ostrovem, nebo jet raději jinam.

Thassos

Thassos je nejsevernější řecký ostrov. V Egejském moři je to takový kulatý zelený kopec. Dlouho byl Thassos masovým turismem ignorován. Teď už ne, ale ani dnes není na ostrově Thassos nějaký zásadní přetlak turistů. Může za to částečně i fakt, že na ostrově Thassos není mezinárodní letiště. Kdo jede na dovolenou na Thassos, obvykle přilétá na pevninu na letiště Kavala, které je od Thassosu oddělené jen za úzkým mořským průlivem, přes který se cestuje trajektem. Transfer do hotelu to poněkud prodlouží, ale je to zábava.

Hlavní město Limenas Thassos, do kterého přijíždějí trajekty z pevniny, leží na severním pobřeží ostrova. Naopak většina ubytování je na jihozápadě okolo letoviska Limenaria včetně oblastí Pefkari a městečka Potos.

Podrobný popis ostrova Thassos na mém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.