Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Potos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Potos

Maria

Maria

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Maria hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazil se 1 termín.

Potos

Potos je řecké městečko na jižním pobřeží ostrova Thassos. Spolu s nedalekou oblastí Pefkari a městečkem Limenaria vzdáleným sotva 3 km jde o hlavní ubytovací kapacity ostrova Thassos.

Malebnost městečka Potos spočívá v úzkých ulicích. Kromě hlavní třídy, po které vede širší silnice, jsou všechny ulice městečka úzké a vydlážděné tak, že nedělají rozdíl mezi chodníkem a vozovkou. Hezká je hlavně centrální oblast kolem moře. Domy jsou tu sice vyšší než je na řeckém venkově zvykem (asi třípatrové), ale provinční ráz si Potos stále uchovává. Takže příjemná klasika - po ulici visí všude dráty, asfalt je rozbitý a spravovaný, výlohy obchodů zaprášené, všude nějaké reklamy, ale lidi jsou v pohodě.

Klasická je i pláž. U městečka s bary a slunečníky, kus za městem porostlá platany a s volně roztroušenými hotýlky v sadech. U pláže průzračně čisté moře. U městečka vybíhá do moře krátké molo, ale přístav tu myslím není, to až v Limenárii.

Thassos

Thassos je nejsevernější řecký ostrov. V Egejském moři je to taková zelená perla. Dlouho byl masovým turismem ignorován. Teď už ne, ale ani dnes není na ostrově Thassos nějaký zásadní přetlak turistů. Může za to částečně i fakt, že na ostrově Thassos není mezinárodní letiště. Kdo jeden na dovolenou na Thassos, obvykle přilétá na letiště Kavala, které je od Thassosu jen za úzkým mořským průlivem, přes který se cestuje trajektem. Transfer do hotelu to poněkud prodlouží.

Hlavní město Limenas Thassos, do kterého přijíždějí trajekty z pevniny, leží na severním pobřeží. Naopak většina ubytování je na jihozápadě okolo letoviska Limenaria včetně oblastí Pefkari a městečka Potos.

Podrobný popis ostrova Thassos na mém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .