Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Thassos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Thassos

Vila Theo

Vila Theo

Řecko > Thassos > Skala Sotiros Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Vila Theo hodnocení: 4.7 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 650 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Studia Janis

Studia Janis

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Studia Janis hodnocení: 3.8 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 2.6. Návrat: pátek 12.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 650 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Studia Albatross Pefkari

Studia Albatross Pefkari

Řecko > Thassos > Pefkari Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia Albatross Pefkari hodnocení: 4.6 / 5. díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 491 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Karagiannis

Karagiannis

Řecko > Thassos > Limenaria Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Karagiannis hodnocení: 4.8 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 800 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 2.6. Návrat: pátek 12.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 750 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Apartmánový Dům Lambiris

Apartmánový Dům Lambiris

Řecko > Thassos > Potos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Apartmánový Dům Lambiris hodnocení: 4.9 / 5. je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 951 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Studia Ilion

Studia Ilion

Řecko > Thassos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia Ilion hodnocení: 4.7 / 5. vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 2.6. Návrat: pátek 12.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 951 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Thassos

Thassos je nejsevernější řecký ostrov. V Egejském moři je to taková zelená perla. Dlouho byl masovým turismem ignorován. Teď už ne, ale ani dnes není na ostrově Thassos nějaký zásadní přetlak turistů. Může za to částečně i fakt, že na ostrově Thassos není mezinárodní letiště. Kdo jeden na dovolenou na Thassos, obvykle přilétá na letiště Kavala, které je od Thassosu jen za úzkým mořským průlivem, přes který se cestuje trajektem. Transfer do hotelu to poněkud prodlouží.

Hlavní město Limenas Thassos, do kterého přijíždějí trajekty z pevniny, leží na severním pobřeží. Naopak většina ubytování je na jihozápadě okolo letoviska Limenaria včetně oblastí Pefkari a městečka Potos.

Podrobný popis ostrova Thassos na mém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Thassos

Oblast počet hodnocených hotelů
Limenaria 20
Potos 13
Limenas Thasso 6
Skala Potamia 5
Pefkari 5
Skala Rachoniou 4
Prinos 3
Kinira 2
Astris 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.