Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Řecko z Brna

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka jen z letiště Brno

Xidis Studios Clever

Xidis Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Xidis Studios Clever hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 22.9. Návrat: úterý 29.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Anelin Clever

Anelin Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Anelin Clever hodnocení: 3.3 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 120 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 5.6. Návrat: pátek 12.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Bratislava . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Nirever Apartments Clever

Nirever Apartments Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Nirever Apartments Clever hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 5.6. Návrat: pátek 12.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Bratislava . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Villa Maria Aparthotel Clever

Villa Maria Aparthotel Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Maria Aparthotel Clever hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 31.5. Návrat: neděle 7.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mavra Studios Clever

Mavra Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Mavra Studios Clever hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 9.6. Návrat: úterý 16.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 8 590 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Nikos Apartments Clever

Nikos Apartments Clever

Řecko > Zakynthos > Agios Sostis Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Nikos Apartments Clever hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: úterý 22.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 8 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Brna

Mezinárodní letiště Brno Tuřany má kód BRQ. Využívá ho šest leteckých společností, z nichž největší frekvenci má Smartwings s charterovými lety na dovolenou během sezóny. Létá se zejména na řecké ostrovy, do Turecka, Španělska, Tuniska, Egypta a Bulharska. Letiště ročně odbaví asi půl miliónu pasažérů.

Doprava na letiště Brno

  • Z centra Brna od nádraží se dá na letiště dostat MHD autobusem E76 (dvakrát za hodinu) a noční linkou N89 (jednou za hodinu). Cesta trvá asi 20 minut.
  • Letiště Brno Tuřany je jen 2 km od dálnice D1, sjíždí se na exitu 201. Přímo u letiště lze parkovat do 15 minut bezplatně. Dlouhodobé stání stojí přibližně 100 Kč denně.
  • Taxíky mohou na letiště zajíždět pouze od firmy City Taxi.
Odlety z Brna do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.