Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Olympská riviéra

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Olympská riviéra

Aparthotel Siros

Aparthotel Siros

Řecko > Olympská riviéra > Leptokaria Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Siros hodnocení: 1 / 5. vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 8.6. Návrat: pátek 19.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 973 Kč recenze pobytu další termíny
Studia Cosmos

Studia Cosmos

Řecko > Olympská riviéra > Paralia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Studia Cosmos hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 19.6. Návrat: pondělí 29.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 11 271 Kč recenze pobytu další termíny
Efi

Efi

Řecko > Olympská riviéra > Nei Pori Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Efi hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 14.9. Návrat: čtvrtek 24.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 951 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Orea Eleni Palace

Hotel Orea Eleni Palace

Řecko > Olympská riviéra > Paralia Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Orea Eleni Palace hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 19.6. Návrat: pondělí 29.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Orea Eleni

Hotel Orea Eleni

Řecko > Olympská riviéra > Paralia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Orea Eleni hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 120 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 21.8. Návrat: pondělí 31.8. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 12 790 Kč recenze pobytu další termíny
Lilalo

Lilalo

Řecko > Olympská riviéra > Paralia Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 7.6. Návrat: neděle 14.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 600 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Olympská riviéra

Olympslou riviéru tvoří několik letovisek na krásných dlouhých plážích pod pohořím Olymp. Nejvyšší hora Mytikas, zvaná též Olympus, je vysoká 2918 metrů a se svým pohořím je fakt majestátní. I v létě na ní bývá sníh.

Na Olympské riviéře jsou tyto oblasti, bráno od severu:

Na Olympskou riviéru se létá přes letiště Soluň, tedy Thessaloniki. Transfer autobusem z letiště je poněkud delší než do jiných lokalit.

Olympská riviéra leží ve srážkovém stínu pohoří Olympus, takže tu v létě prší velmi zřídka, tedy ještě méně než v jiných částech Řecka. Není tu ale tak moc sucho, protože srážky posbírají hory a k moři voda stéká v potocích a říčkách.

Zajímavá místa na v okolí Olympské riviéry

Dominantou pobřeží Olympské riviéry je hrad Platamonas. Hrad postavili křižáci ve 13. století na kopci, který se dnes tyčí nad letoviskem Platamonas. Hrad má pěkné cimbuří zachovalou věž. Celkem vzato v hradu není nic kromě zdí, trávy, hradeb a výhledů. Na hrad se dá dostat jenom ze silnice a pak pěšinou, protože železnice pod kopcem prochází dlouhým tunelem.

Na sever od Leptokárie stojí na úpatí hor městečko Litochoro. Je to dobré výchozí místo do olympských hor, ale křivolaké uličky s občasnými kostelíky umí být i samy o sobě zajímavé. Dá se sem dostat autobusem. Z Litochora se dá vypravit po cestě do kaňonu Enipeas (též Enipeus), tam se většinou jezdí autem nebo taxíkem. Je to kaňon mířící hluboce do pohoří Olympus. Zajímavé jsou vodopády asi 100 metrů nad koncem cesty. Jiný zajímavý cíl v kaňonu je klášter svatého Dionísia asi 5 km od Litochora na západ. Klášter má většinu budov opravených, ale některé zdi jsou na stále spadnutí. Níže pod klášterem jsou na říčce moc hezké placáky a jezírka.

Největší blízké větší město je Katerini. Není v něm nic světoborného, ale můžete ho brát jako typické řecké město s příjemným ruchem. Šestipatrové domy v centru, zahrádky na předměstích. Pěkný centrální park, čisté ulice.

Podobné lokality v jiných zemích: Egejská Riviéra, Fuerteventura, Marsa Alam, Algarve, Ierapetra, Olympská riviéra, Monastir

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Olympská riviéra

Oblast počet hodnocených hotelů
Paralia 13
Leptokaria 13
Nei Pori 11
Platamonas 4
Olympic Beach 3
Litochoro 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.