Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Rhodos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Rhodos

Hotel Blue Horizon Palm Beach

Hotel Blue Horizon Palm Beach

Řecko > Rhodos > Ialyssos Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Blue Horizon Palm Beach hodnocení: 5 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pátek 18.10. Návrat: pátek 25.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 14 431 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Villa Di Mare

Villa Di Mare

Řecko > Rhodos > Ixia Hotelové zařízení má5 hvězdiček hvězdičky. ***** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Manoussos Hotel

Manoussos Hotel

Řecko > Rhodos > Rhodos město Hotelové zařízení má3.5 hvězdičky hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 19.10. Návrat: sobota 2.11. Délka pobytu je 15 dnů, 14 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 18 790 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Sunshine Rhodos

Sunshine Rhodos

Řecko > Rhodos > Ialyssos Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Sunshine Rhodos hodnocení: 4.2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 18.10. Návrat: pátek 25.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 18 919 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Rodos Blue

Rodos Blue

Řecko > Rhodos > Afandou Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Rodos Blue hodnocení: 2.9 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 19.10. Návrat: sobota 2.11. Délka pobytu je 15 dnů, 14 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 21 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Pegasos

Pegasos

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má4.5 hvězdiček hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Pegasos hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 18.10. Návrat: pátek 25.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 23 094 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Rhodos

Řecký ostrov Rhodos leží hodně na východě, naproti Turecku. Patří mezi Dodekanéské ostrovy (spolu s Kósem, Samosem a dalšími) a je z nich největší.

Rhodos je dostatečně velký ostrov na to, aby se na něm kdokoli během dvoutýdenní dovolené začal nudit. Koupání a plážové blbnutí je fajn a na Rhodosu je na něj dobré počasí po velkou část roku, zhruba od začátku května do konce října. Krom toho je kam jezdit. Půjčit si auto nebo motorku je dost jednoduché a i docela levné. Začít se dá v hlavním městě Rodos, které leží na severovýchodní špičce ostrova a má prostě stejné jméno jako ostrov. Je to hezké staré město a procházet se dá pár hodin. Další zajímavé místo s hlubokou historií je Lindos. Podél východního pobřeží Rhodu se mnoho obcí změnilo v turistická střediska, takže někam na východ je snadné sehnat dobrý letecký zájezd na dovolenou.

Podrobnější popis ostrova Rhodos mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Mapa ostrova Rhodos, letoviska

Let z Česka na Rhodos trvá zhruba 2 hodiny a 40 minut, což je z řeckých ostrovů asi nejdelší let, protože je nejdál. Prostě o deset dvacet minut v letadle déle.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Rhodos

Oblast počet hodnocených hotelů
Faliraki 88
Rhodos město 42
Kolymbia 29
Ialyssos 23
Ixia 21
Lindos 14
Lardos 13
Kiotari 13
Theologos (Tholos) 12
Afandou 12
Stegna 11
Pefkos 11
Kremasti 9
Kalithea 8
Gennadi 5
Archangelos 3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .