Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Rhodos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Rhodos

Peter´s Place Clever

Peter´s Place Clever

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Peter´s Place Clever hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 27.8. Návrat: úterý 3.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Bratislava . Konečná cena 8 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Summerland

Summerland

Řecko > Rhodos > Ialyssos Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Summerland hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 559 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Haniotis Studios

Haniotis Studios

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Haniotis Studios hodnocení: 4.4 / 5. vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 30.8. Návrat: pátek 6.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 590 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Modul Hotel

Modul Hotel

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 850 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Bratislava . Konečná cena 8 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hermes Studios Clever

Hermes Studios Clever

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hermes Studios Clever hodnocení: 4.4 / 5. vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Bratislava . Konečná cena 8 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Vila Stegna Mare

Vila Stegna Mare

Řecko > Rhodos > Stegna Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Vila Stegna Mare hodnocení: 4.5 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: neděle 6.10. Návrat: neděle 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Rhodos

Řecký ostrov Rhodos leží hodně na východě, naproti Turecku. Patří mezi Dodekanéské ostrovy (spolu s Kósem, Samosem a dalšími) a je z nich největší.

Rhodos je dostatečně velký ostrov na to, aby se na něm kdokoli během dvoutýdenní dovolené začal nudit. Koupání a plážové blbnutí je fajn a na Rhodosu je na něj dobré počasí po velkou část roku, zhruba od začátku května do konce října. Krom toho je kam jezdit. Půjčit si auto nebo motorku je dost jednoduché a i docela levné. Začít se dá v hlavním městě Rodos, které leží na severovýchodní špičce ostrova a má prostě stejné jméno jako ostrov. Je to hezké staré město a procházet se dá pár hodin. Další zajímavé místo s hlubokou historií je Lindos. Podél východního pobřeží Rhodu se mnoho obcí změnilo v turistická střediska, takže někam na východ je snadné sehnat dobrý letecký zájezd na dovolenou.

Podrobnější popis ostrova Rhodos mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Mapa ostrova Rhodos, letoviska

Let z Česka na Rhodos trvá zhruba 2 hodiny a 40 minut, což je z řeckých ostrovů asi nejdelší let, protože je nejdál. Prostě o deset dvacet minut v letadle déle.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Rhodos

Oblast počet hodnocených hotelů
Faliraki 86
Rhodos město 42
Kolymbia 29
Ialyssos 21
Ixia 20
Lardos 14
Lindos 13
Theologos (Tholos) 12
Afandou 12
Kiotari 12
Pefkos 11
Stegna 10
Kremasti 8
Kalithea 8
Gennadi 5
Archangelos 3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .