Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Rhodos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Rhodos

Anseli Hotel

Anseli Hotel

Řecko > Rhodos > Kremasti Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 10.10. Návrat: sobota 17.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 290 Kč recenze pobytu další termíny
Orion

Orion

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Orion hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 2.10. Návrat: pátek 9.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 10 306 Kč recenze pobytu další termíny
Summerland

Summerland

Řecko > Rhodos > Ialyssos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Summerland hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 26.9. Návrat: sobota 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 390 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Lito

Hotel Lito

Řecko > Rhodos > Ixia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Lito hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 1.10. Návrat: středa 7.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 590 Kč recenze pobytu další termíny
George´s Apartments

George´s Apartments

Řecko > Rhodos > Stegna Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 2.10. Návrat: sobota 10.10. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 690 Kč recenze pobytu další termíny
Esmeralda

Esmeralda

Řecko > Rhodos > Kremasti Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Esmeralda hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 3.10. Návrat: sobota 10.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 690 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Rhodos

Řecký ostrov Rhodos leží hodně na východě, naproti Turecku. Patří mezi Dodekanéské ostrovy (spolu s Kósem, Samosem a dalšími) a je z nich největší.

Rhodos je dostatečně velký ostrov na to, aby se na něm kdokoli během dvoutýdenní dovolené začal nudit. Koupání a plážové blbnutí je fajn a na Rhodosu je na něj dobré počasí po velkou část roku, zhruba od začátku května do konce října. Krom toho je kam jezdit. Půjčit si auto nebo motorku je dost jednoduché a i docela levné. Začít se dá v hlavním městě Rodos, které leží na severovýchodní špičce ostrova a má prostě stejné jméno jako ostrov. Je to hezké staré město a procházet se dá pár hodin. Další zajímavé místo s hlubokou historií je Lindos. Podél východního pobřeží Rhodu se mnoho obcí změnilo v turistická střediska, takže někam na východ je snadné sehnat dobrý letecký zájezd na dovolenou.

Podrobnější popis ostrova Rhodos mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Mapa ostrova Rhodos, letoviska

Let z Česka na Rhodos trvá zhruba 2 hodiny a 40 minut, což je z řeckých ostrovů asi nejdelší let, protože je nejdál. Prostě o deset dvacet minut v letadle déle.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Rhodos

Oblast počet hodnocených hotelů
Faliraki 92
Rhodos město 48
Kolymbia 29
Ialyssos 27
Ixia 22
Lindos 14
Theologos (Tholos) 14
Kiotari 14
Afandou 13
Lardos 13
Pefkos 12
Stegna 12
Kremasti 10
Kalithea 8
Gennadi 5
Archangelos 3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.