Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Zakynthos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Zakynthos

Pyrgaraki

Pyrgaraki

Řecko > Zakynthos > Vassilikos Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 2.6. Návrat: úterý 9.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 6 134 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Andreolas Beach

Andreolas Beach

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Andreolas Beach hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 23.6. Návrat: úterý 30.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 7 288 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Xidis Studios Clever

Xidis Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Xidis Studios Clever hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 30.5. Návrat: sobota 6.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mavra Studios Clever

Mavra Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Mavra Studios Clever hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 30.5. Návrat: sobota 6.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Nikos Apartments Clever

Nikos Apartments Clever

Řecko > Zakynthos > Agios Sostis Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Nikos Apartments Clever hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 1.6. Návrat: pondělí 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 290 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Harmony Studio & Appartements

Harmony Studio & Appartements

Řecko > Zakynthos > Limni Keri Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 22.5. Návrat: pátek 29.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 8 450 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Zakynthos

Zakynthos patří mezi Iónské ostrovy, které leží západně od pevninského Řecka. Historicky Iónské ostrovy patřily pod Benátky, takže mentalita a architektura je poněkud jiná než ve zbytku Řecka. Benátčané nazývali Zakynthos květem východu (Fioro di Levante). Zakynthos, zvaný též Zante, je z velkých Iónských ostrovů (tedy Korfu, Lefkada a Kefalonia) nejjižnější a třetí největší. Má přibližně trojúhelníkový tvar s delší stranou 30 km. Délka pobřeží je 127 km, z toho je zhruba čtvrtina rozmanitých pláží.

Hlavní město Zakynthosu se nazývá také Zante, stejně jako celý ostrov. Leží na východním pobřeží nedaleko letiště. Letoviska jsou na Zakynthosu rozprostřena kolem pobřeží celkem rovnoměrně, ale na západním pobřeží je jich méně. Západní pobřeží je totiž skalnatější, ale i pod útesy jsou odlehlé romantické pláže, které jsou oblíbeným cílem výletů lodí.

Na Zakynthosu je věnována velká péče ochraně ohrožených mořských želv, zejména karety obecné (Carreta caretta). Želvička želvička želvička želvička. Ňuňu.

Podrobný popis ostrova Zakynthos mám na webu o řeckých ostrovech.

Podobné lokality v jiných zemích: Alanya, Zlaté písky, Puerto de la Cruz, Sharm El-Sheikh, Agia Marina, Zakynthos

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Zakynthos

Oblast počet hodnocených hotelů
Laganas 59
Tsilivi 44
Argassi 28
Kalamaki 23
Limni Keri 14
Agios Sostis 14
Alykes 13
Vassilikos 12
Alikanas 8
Amoudi 8
Zakynthos 6
Tragaki 5
Bochali 2
Drosia Kipseli 2
Kypseli 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.