Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Zakynthos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Zakynthos

Dakis

Dakis

Řecko > Zakynthos > Limni Keri Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Dakis hodnocení: 4.9 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 4 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Studia Vasso

Studia Vasso

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Studia Vasso hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 170 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: pátek 4.10. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 5 950 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Apartmány Marietta

Apartmány Marietta

Řecko > Zakynthos > Kypseli Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Apartmány Marietta hodnocení: 5 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: pátek 4.10. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 5 950 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mavra Studios Clever

Mavra Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Mavra Studios Clever hodnocení: 3.1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 5 980 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Sorrento Studios Clever

Sorrento Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Sorrento Studios Clever hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 5 980 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Holidays Studios Clever

Holidays Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Holidays Studios Clever hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 5 980 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Zakynthos

Zakynthos patří mezi Iónské ostrovy, které leží západně od pevninského Řecka. Historicky Iónské ostrovy patřily pod Benátky, takže mentalita a architektura je poněkud jiná než ve zbytku Řecka. Benátčané nazývali Zakynthos květem východu (Fioro di Levante). Zakynthos, zvaný též Zante, je z velkých Iónských ostrovů (tedy Korfu, Lefkada a Kefalonia) nejjižnější a třetí největší. Má přibližně trojúhelníkový tvar s delší stranou 30 km. Délka pobřeží je 127 km, z toho je zhruba čtvrtina rozmanitých pláží.

Hlavní město Zakynthosu se nazývá také Zante, stejně jako celý ostrov. Leží na východním pobřeží nedaleko letiště. Letoviska jsou na Zakynthosu rozprostřena kolem pobřeží celkem rovnoměrně, ale na západním pobřeží je jich méně. Západní pobřeží je totiž skalnatější, ale i pod útesy jsou odlehlé romantické pláže, které jsou oblíbeným cílem výletů lodí.

Na Zakynthosu je věnována velká péče ochraně ohrožených mořských želv, zejména karety obecné (Carreta caretta). Želvička želvička želvička želvička. Ňuňu.

Podrobný popis ostrova Zakynthos mám na webu o řeckých ostrovech.

Podobné lokality v jiných zemích: Alanya, Zlaté písky, Puerto de la Cruz, Sharm El-Sheikh, Agia Marina, Zakynthos

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Zakynthos

Oblast počet hodnocených hotelů
Laganas 59
Tsilivi 42
Argassi 28
Kalamaki 22
Limni Keri 13
Alykes 12
Agios Sostis 12
Vassilikos 10
Amoudi 8
Alikanas 6
Zakynthos 5
Tragaki 5
Bochali 2
Drosia Kipseli 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .