Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Nidri

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Nidri

Achilleas

Achilleas

Řecko > Lefkada > Nidri Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Achilleas hodnocení: 4 / 5. vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 16.9. Návrat: středa 23.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu další termíny
Golden Star Studios

Golden Star Studios

Řecko > Lefkada > Nidri Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Golden Star Studios hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 26.9. Návrat: sobota 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu další termíny
Paradise Beach Hotel

Paradise Beach Hotel

Řecko > Lefkada > Nidri Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Paradise Beach Hotel hodnocení: 4 / 5. je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 26.9. Návrat: sobota 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Poseidonio B

Poseidonio B

Řecko > Lefkada > Nidri Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Poseidonio B hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 26.8. Návrat: středa 2.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 290 Kč recenze pobytu další termíny
Vagelis

Vagelis

Řecko > Lefkada > Nidri Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Vagelis hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 2.9. Návrat: sobota 12.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 980 Kč recenze pobytu další termíny
Studia Nidri Bay

Studia Nidri Bay

Řecko > Lefkada > Nidri Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia Nidri Bay hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 26.9. Návrat: sobota 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 990 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Nidri

Nidri je nejznámější letovisko ostrova Lefkáda. Leží na východním pobřeží u hezké zátoky Vlicho. Já osobně ho považuji za jedno z nejprůměrnějších řeckých míst u moře, což ale nemyslím špatně. Městečko je klidné, domy nejvýše dvoupatrové a z velké části nedostavěné (o trčících armaturách nemluvě). V Nidri se dá strávit velmi příjemný pobyt u moře. Přímo u městečka je přístav, ve kterém kotví jachty, rybářské a výletní lodě.

Nidri se nachází v relativně ploché oblasti ostrova Lefkada, který je jinak velmi hornatý. Na procházky mezi olivovníky nebo krátké túry do hor je okolí Nidri perfektní. Dojít se dá v kopcích až k vodopádům, které ale poslední roky nemají vodu.

Pláže v Nidri jsou oblázkové a písečné. Jsou relativně malé, ale je jich dost. Hotely obvykle nemají své vlastní pláže, ale jsou u moře blízko, takže občas mám na pláži pocit, že jsem u někoho doma. To může být trochu nepříjemné, takže je asi lepší vyhledávat odlehlejší části pláží, třeba u ústí řeky.

Jižní část letoviska Nidri je městečko Kallitéha. Města přecházejí jedno v druhé, ale jako název destinace se uvádí vždy Nidri. Na sever se jako Nidri označují i osamělé hotýlky pod svahem hory Ellomenou, ještě daleko na sever od Nidri na půl cesty do obce Nikiána. Tam to taky není špatné, ale chybí tam ten typický ruch malého řeckého městečka.

Lefkáda

Lefkáda je jeden z Iónských ostrovů, nedaleko západního pobřeží Řecka. Na rozdíl od ostatních řeckých ostrovů je propojena s pevninou silničním mostem. Na ostrově Lefkada ani není letiště, protože se ostrov dá obsluhovat z pevninského letiště Preveza. Transfer na ostrov to prodlouží o 25 minut. Pevninský most vede z pevniny do hlavního města Lefkáda.

Hlavní přednosti ostrova Lefkada jsou čisté moře a hezké hory. Pláže mají od světlého písku až bílou barvu a často se nad nimi zvedají zalesněné kopce nebo bílé skalní útesy.

Na Lefkadě v zimě a na jaře vydatně prší, takže má ostrov relativně dost vláhy. Nejvíce se pěstují samozřejmě olivy a nejčastějším stromem ve vyšších polohách jsou borovice. Můžete tu narazit ale i na vinice nebo horské louky. Hlavně na jaře všechno kvete.

Podrobný popis ostrova Lefkáda mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.