Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Santorini Last Minute

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny do Řecka do destinace Santorini

Andreas Studios

Andreas Studios

Řecko > Santorini > Perissa Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Andreas Studios hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Ira Studios

Ira Studios

Řecko > Santorini > Kamari Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Ira Studios hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Villa Limnes

Villa Limnes

Řecko > Santorini > Perissa Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Limnes hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 980 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Costis

Costis

Řecko > Santorini > Kamari Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Costis hodnocení: 4.8 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 1.10. Návrat: úterý 8.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mark & Joanna

Mark & Joanna

Řecko > Santorini > Perissa Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Mark & Joanna hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 1.10. Návrat: úterý 8.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Orfeas

Orfeas

Řecko > Santorini > Kamari Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Orfeas hodnocení: 4.6 / 5. vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 24.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Co považuji za Last Minute

Jako Last Minute jsou zde brány pouze zájezdy, které mají odlet za méně než 11 dnů. To je období, ve kterém cestovky už opravdu vědí, že nemají dostatečně naplněnou kapacitu, a potřebují zlevňovat.

Klasický zvyk mezi cestovkami je naopak prohlásit za Last Minute cokoli, co jim přijde, že už by se za Last Minute dalo prohlásit. V klasických vyhledávačích dovolené proto není problém najít jako last minute zájezdy, které mají odlet třeba až za 3 měsíce.

Ne vždy platí, že last minutky jsou levnější. V posledních letech je to spíše naopak. Cestovky jsou díky internetu a lepším komunikacím lépe schopné předem odhadovat poptávku a upravovat už katalogové ceny tak, aby jim pokud možno nezbylo žádné neprodané místo v letadle nebo nasmlouvaný pokoj v hotelu. Často se proto na poslední chvíli spíše zdražuje. Zejména, když nárazově stoupne poptávka. Třeba protože u nás prší nebo je vedro. Naopak když je hezky, lidé nákupy zájezdů odkládají na později.

Last minute zájezdy jsou v posledních letech mnohem více limitované dostupností charterových letenek než nabídkou hotelů. Zatímco hotelů je v destinacích obvykle dostatek a většinou mají volno, letadla, letiště a letové plány nafukovací nejsou. Může se tedy stát, že last minutky jsou týden od týdne výrazně zlevněné nebo naopak nedostupné, protože záleží na aktuální volné kapacitě letadel.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Santorini

Oblast počet hodnocených hotelů
Kamari 45
Perissa 17
Fira 8
Imerovigli 7
Oia 4
Perivolia 4
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .