Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Nea Vrasna

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Nea Vrasna

Jorikas

Jorikas

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 660 Kč recenze pobytu další termíny
Nikos  Letecky

Nikos Letecky

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 11 460 Kč recenze pobytu další termíny
Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna)  Letadlo

Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 10.8. Návrat: pátek 21.8. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Vila Vasilis (Chalkidiki, Nea Vrasna)  Letadlo

Vila Vasilis (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vila Vasilis (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo hodnocení: 2 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 10.8. Návrat: pátek 21.8. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vrasna)  Letadlo

Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 12 340 Kč recenze pobytu další termíny
Nitsa

Nitsa

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Nitsa hodnocení: 5 / 5. vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 4.9. Návrat: úterý 15.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 360 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Nea Vrasna

Nea Vrasna je řecké městečko u dlouhé pláže na východním okraji poloostrova Chalkidiki. Výhodou letoviska Nea Vrasna jsou relativně nižší ceny a dobrá dopravní dostupnost autem nebo autobusem z Evropy. Klienty sem vozí ale také cestovní kanceláře z letiště Soluň (Thessaloniki) vzdáleného necelou hodinu cesty autobusem.

Zástavba městečka Nea Vrasna je nízká a příjemná. Je výrazně přizpůsobena pobytové turistice, to znamená, že ubytovat se dá skoro v každém domě. Domky se zahrádkami jsou uspořádány v téměř pravidelné pravoúhlé síti a táhnou se od moře asi 400 metrů k hlavní silnici.

Na severu navazuje Nea Vrasna na městečko Asprovalta. V Asprovaltě, která vypadá podobně jako Nea Vrasna, je veškerá občanská vybavenost včetně bank, doktorů a všemožných obchůdků. Nea Vrasna žádné přirozené centrum nemá, jsou tu nanejvýše taverny a prodejny rychlého občerstvení.

Na jihu se dá po pláži nebo po silnici dojít do dalšího městečka Stavros. Po pláži je to příjemná, ale ne úplně rychlá procházka, protože písek je hluboký a cesta neupravená. Po silnici je to lepší a mezi políčky a sady příjemnější, ale jezdí tam auta. Stavros je také turistické městečko, ale má navíc přístav a trochu malebnější staré uličky.

Na západ směrem do kopce je vesnička Vrasna, což, jak název napovídá, je původní vesnice, pod níž teprve u moře postavili obec Nea Vrasna. Vesnička Vrasna má hezký kostel svatého Jiří, normální řecké vesnické domky a hezké výhledy.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.