Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Skopelos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Skopelos

Kavouris

Kavouris

Řecko > Skopelos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Kavouris hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 22.9. Návrat: pátek 2.10. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 990 Kč recenze pobytu další termíny
Anna

Anna

Řecko > Skopelos > Neo Klima - Elios Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Anna hodnocení: 4 / 5. vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 22.9. Návrat: pátek 2.10. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 590 Kč recenze pobytu další termíny
Blo

Blo

Řecko > Skopelos > Panormos Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Blo hodnocení: 2 / 5. vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 22.9. Návrat: pátek 2.10. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 990 Kč recenze pobytu další termíny
Irida

Irida

Řecko > Skopelos > Stafilos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Irida hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 22.9. Návrat: pátek 2.10. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 990 Kč recenze pobytu další termíny
Anastasia

Anastasia

Řecko > Skopelos > Panormos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Anastasia hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 11.8. Návrat: pátek 21.8. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu další termíny
Ippokampos

Ippokampos

Řecko > Skopelos > Panormos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Ippokampos hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 40 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 1.9. Návrat: pátek 11.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Skopelos

Na ostrově Skopelos není mezinárodní letiště, takže se létá na sousední ostrov Skiathos. Z něj se na Skopelos jezdí lodí, většinou bezprostředně po příletu. I na Skiathos se z ČR létá málo, přibližně dvakrát za tři týdny, takže pobyty také většinou musejí být desetidenní.

Ostrov Skopelos je hezky zelený. Jezdí se sem za přírodou a za klidem. Špatná doprava na ostrov je vyvážena klidem. Jak se sem nemůže dostat moc turistů, je tu menší ruch. Skopelos je zajímavý mnoha kostelíky a pěknou zelenou přírodou. Moře je velmi čisté, protože široko daleko nejsou žádné zdroje znečištění.

Skopelos patří do souostroví Sporady, spolu s ostrovy Skiathos, Skýros a Alonissos. Sporady leží téměř uprostřed Egejského moře, na dohled od řecké pevniny.

Dvě hlavní letoviska ostrova Skopelos jsou hlavní město Skopelos na východním pobřeží a město Panormos na západním pobřeží. Obě města leží u hlubšího zálivu, město Skopelos má navíc přístav. Občas se také jezdí do vesničky Stafilos na jižním pobřeží. Ostrov Skopelos je docela malý, asi 10 x 15 km, takže je skoro jedno, kde bydlíte, protože se z jednoho pobřeží na druhé dá přejet za půl hodinky.

Hlavní město Skopelos, zvaný též Chora (přístav) je dost malebné. Od přístavu se zvedá zástavba drobných bílých domků s červenými střechami. Balkónky, kytky, úzké uličky. Nad městem je hrad zvaný Kastro a kolem se dají najít zbytky opevnění. Není blbý nápad objednat si ubytování přímo ve městě. Je tu docela klid a deset dnů je úplně v pohodě. Občanská vybavenost s obchůdky a restauracemi je bezmála perfektní. Trochu horší je to s koupáním v moři, ale dá se chodit na pláž jižně od přístavu. Mnohé hotely mají svůj bazén (ale ne všechny, zjistěte si to).

Druhé největší město ostrova Skopelos je severozápadně položená Glossa. Není přímo u moře (jako přístav má vesničku Loutraki), ale je na kopci, takže nabízí moc pěkné výhledy.

Letovisko Panormos je přizpůsobené plážovému válení. Je to spíš vesnička kolem zálivu. Pláž má asi nejlepší na ostrově a do okolních lesnatých kopců se dají dělat dobré procházky. Pár obchodů a hospod, ale nechtěl bych tu shánět cokoli složitějšího. Panormos je vhodný pro cestovatele, kteří chtějí na týden zapomenout na civilizaci a být v klidu u moře.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Skopelos

Oblast počet hodnocených hotelů
Panormos 7
Skopelos 6
Stafilos 2
Neo Klima - Elios 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.