Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Řecko z Ostravy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka jen z letiště Ostrava

Aparthotel Philippos

Aparthotel Philippos

Řecko > Korfu > Kassiopi Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Philippos hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 14.9. Návrat: čtvrtek 24.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 9 653 Kč recenze pobytu další termíny
Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Řecko > Chalkidiki > Thessaloniki Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 110 Kč recenze pobytu další termíny
Studia Krinas

Studia Krinas

Řecko > Zakynthos > Argassi Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia Krinas hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 18.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 167 Kč recenze pobytu další termíny
Aparthotel Akis

Aparthotel Akis

Řecko > Zakynthos > Alykes Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Akis hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 18.9. Návrat: úterý 29.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 10 472 Kč recenze pobytu další termíny
Akce Dítě Zdarma Vila Vasilis (Chalkidiki, Nea

Akce Dítě Zdarma Vila Vasilis (Chalkidiki, Nea

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Akce Dítě Zdarma Vila Vasilis (Chalkidiki, Nea hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu další termíny
Akce Dítě Zdarma Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vr

Akce Dítě Zdarma Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vr

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Akce Dítě Zdarma Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vr hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Ostravy

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě (dříve Ostrava - Mošnov) má kód OSR. Leží u města Příbor, 23 km jižně od centra Ostravy. Ročně odbaví přibližně 350 tisíc pasažérů, je to třetí největší české letiště.

Ostravské letiště využívá pro charterové lety na dovolenou zejména společnost Smartwings, ale i turecké a tuniské společnosti. Ryanair létá z Ostravy do Londýna. Cílové země sezónních letů na dovolenou jsou Turecko, Řecko, Tunisko a další.

Doprava na letiště Ostrava

 • Na letiště se dá dojet autem, nejlepší je odbočit z D1 na exitu 336. Parkovat se dá 15 minut zdarma, dlouhodobě pod 100 Kč na den.
 • Na letiště se dá dojet z Ostravy vlakem linkou S4. Konečná zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport. Jezdí přibližně jednou za dvě hodiny, jízda trvá půl hodiny.
 • Krom toho na letišti staví pět meziměstských autobusových linek. Jízdenky se dají koupit v autobusu i ve vlaku.
Odlety z Ostravy do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

 • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

 • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
 • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
 • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
 • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.