Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Řecko z Ostravy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka jen z letiště Ostrava

Xidis Studios Clever

Xidis Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Xidis Studios Clever hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 22.9. Návrat: úterý 29.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Mavra Studios Clever

Mavra Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Mavra Studios Clever hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 9.6. Návrat: úterý 16.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 8 590 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Villa Maria Aparthotel Clever

Villa Maria Aparthotel Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Maria Aparthotel Clever hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 6.6. Návrat: sobota 13.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 8 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Anelin Clever

Anelin Clever

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Anelin Clever hodnocení: 3.3 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 120 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 27.5. Návrat: středa 3.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 8 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Nikos Apartments Clever

Nikos Apartments Clever

Řecko > Zakynthos > Agios Sostis Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Nikos Apartments Clever hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: úterý 22.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 8 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Esmeralda Hotel

Esmeralda Hotel

Řecko > Rhodos > Kremasti Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Esmeralda Hotel hodnocení: 3.3 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 2.6. Návrat: úterý 9.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Ostravy

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě (dříve Ostrava - Mošnov) má kód OSR. Leží u města Příbor, 23 km jižně od centra Ostravy. Ročně odbaví přibližně 350 tisíc pasažérů, je to třetí největší české letiště.

Ostravské letiště využívá pro charterové lety na dovolenou zejména společnost Smartwings, ale i turecké a tuniské společnosti. Ryanair létá z Ostravy do Londýna. Cílové země sezónních letů na dovolenou jsou Turecko, Řecko, Tunisko a další.

Doprava na letiště Ostrava

  • Na letiště se dá dojet autem, nejlepší je odbočit z D1 na exitu 336. Parkovat se dá 15 minut zdarma, dlouhodobě pod 100 Kč na den.
  • Na letiště se dá dojet z Ostravy vlakem linkou S4. Konečná zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport. Jezdí přibližně jednou za dvě hodiny, jízda trvá půl hodiny.
  • Krom toho na letišti staví pět meziměstských autobusových linek. Jízdenky se dají koupit v autobusu i ve vlaku.
Odlety z Ostravy do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.