Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Řecko z Ostravy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka jen z letiště Ostrava

Rena Apartments

Rena Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu další termíny
Elpida Apartments

Elpida Apartments

Řecko > Kréta > Kato Gouves Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 1000 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu další termíny
Aparthotel Electra Ii

Aparthotel Electra Ii

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Electra Ii hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 490 Kč recenze pobytu další termíny
Summer Dream

Summer Dream

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 850 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 11 690 Kč recenze pobytu další termíny
Irida Apartments

Irida Apartments

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Irida Apartments hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 11 790 Kč recenze pobytu další termíny
Irini Studios

Irini Studios

Řecko > Kréta > Stalida Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Irini Studios hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 11 890 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Ostravy

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě (dříve Ostrava - Mošnov) má kód OSR. Leží u města Příbor, 23 km jižně od centra Ostravy. Ročně odbaví přibližně 350 tisíc pasažérů, je to třetí největší české letiště.

Ostravské letiště využívá pro charterové lety na dovolenou zejména společnost Smartwings, ale i turecké a tuniské společnosti. Ryanair létá z Ostravy do Londýna. Cílové země sezónních letů na dovolenou jsou Turecko, Řecko, Tunisko a další.

Doprava na letiště Ostrava

  • Na letiště se dá dojet autem, nejlepší je odbočit z D1 na exitu 336. Parkovat se dá 15 minut zdarma, dlouhodobě pod 100 Kč na den.
  • Na letiště se dá dojet z Ostravy vlakem linkou S4. Konečná zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport. Jezdí přibližně jednou za dvě hodiny, jízda trvá půl hodiny.
  • Krom toho na letišti staví pět meziměstských autobusových linek. Jízdenky se dají koupit v autobusu i ve vlaku.
Odlety z Ostravy do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.