Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Skiathos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Skiathos

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Skiathos

Skiathos je ostrov ze souostroví Sporad v Egejském moři. Skiathos je na dohled od řecké pevniny, na druhou stranu je vidět další ostrov Skopelos. Pokud jde o cestovní ruch, je to běžný řecký ostrov, i když trochu menší. Velkou výhodou ostrova Skiathos je zdejší mezinárodní letiště, na které létají přímé charterové lety i z České republiky.

Ostrov Skiathos je relativně malý. Celý by se vešel do čtverce 10 x 10 km, nejdelší silnice má prý 17 km. Zatímco jižní část ostrova je populárním místem na pobytovou dovolenou s plážemi, na severu ostrova jsou spíše borové lesy a kopce se členitým pobřežím. Jak je v Řecku zvykem, většinu povrchu Skiathosu zabírají kopce.

Letiště Skiathos se jmenuje Aerolimenas Skiathou "Alexandros Papadiamantis, tedy Letiště Skiathos pojmenované po spisovateli Alexandru Papadiamantisovi. Má kód JSI. Je na úplně východním konci ostrova, nedaleko hlavního města. Z Prahy létají na Skiathos pouze charterové lety, které obsazují cestovní kanceláře (samotná letenka se většinou koupit nedá).

Kousek od letiště, na jižním pobřeží, je hlavní město ostrova, které se také jmenuje Skiathos. Místní obyvatelé mu říkají Chora (což znamená něco jako země). Rozkládá se mezi dvěma návršími vystrčenými trochu do moře a většinu pobřeží města tvoří přístav a na západě útesy. Pláže jsou až dál za městem na západ. Město je plné menších nízkých domů s bílými zdmi a červenými střechami. Vyznat se ve všech uličkách je docela těžké. U přístavu na ostrůvku (dnes poloostrově) jsou zbytky malé středověké benátské pevnosti Bourtzi. Jediné muzeum ostrova je dům, kde se narodil Papadiamantis.

Nejlepší plážová oblast ostrova Skiathos je letovisko Platanias (nepleťte si ho s ktétským Platanias). Mezi dvěma kopci porostlými sady a křovém vyrostlo pár zahradních hotelů u blízké pláže dlouhé necelý kilometr. Některé hotely jsou dál od moře, ale mají vlastní bazény.

Na západním konci ostrova stojí za zmínku oblast Koukounaries. Zajímavé je, že není přímo u mořských pláží, ale obklopuje mořskou lagunu či spíše mělkou zátoku. Na pláže to je asi 400 metrů přírodou. Pláže jsou v okolí Koukounaries takové ty kýčově krásné se světlým pískem, tyrkysovou vodou a zelenými stromy. Komu by snad pláž nevyhovovala, má na západním pobřeží tři další pláže (jedna z nich naturistická), to je přes kopeček asi kilák procházkou. Koukounaries i Platanias jsou spíše menší letoviska a nemají veškerou občanskou vybavenost. Pár obchůdků tu je, ale nejsou to prostě město. Což není problém, když je to do hlavního města 5 km.

  • Asi nejzajímavější památka ostrova Skiathos je klášter Evangelistria, asi 3 km nad hlavním městem v horách.
  • Ve stejné oblasti jsou i zbytky hradu zvaného prostě Kastro.
  • Kostelů je na ostrově spousta, takže nemá smysl je popisovat.
  • Na úplném severu jsou kolem pláže Lalaria, která je dostupná pouze z moře, jeskyně Galazia, Spilia a Chalkini.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Skiathos

Oblast počet hodnocených hotelů
Troullos 2
Koukounaries 2
Platanias 2
Skiathos 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.