Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Faliraki

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Faliraki

Modul Hotel

Modul Hotel

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 850 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 9.10. Návrat: pátek 16.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu další termíny
Meropi

Meropi

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Meropi hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 6.8. Návrat: čtvrtek 13.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu další termíny
Orion

Orion

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Orion hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 1.10. Návrat: středa 7.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu další termíny
Dimitra Sun

Dimitra Sun

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 3.10. Návrat: sobota 10.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 190 Kč recenze pobytu další termíny
Bivalvia Beach

Bivalvia Beach

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 2.10. Návrat: pátek 9.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 590 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Grecian Fantasia Resort

Hotel Grecian Fantasia Resort

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Grecian Fantasia Resort hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 550 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 28.9. Návrat: neděle 4.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 590 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Faliraki

Faliraki je význmaná turistická oblast na ostrově Rhodos. Leží na východním pobřeží asi 12 km jižně od hlavního města Rhodu.

Faliraki má výbornou pláž, která se táhne 4 km na sever. Koupání a vodní sporty jsou určitě hlavní plus tohoto místa. Na plážích se hustě pronajímají lehátka a slunečníky. Na jižním konci pláže je malý přístav a za ním další pláž. Teprve dál na jih v oblasti kláštera Amos je pobřeží skalnatější a bez pláží.

Město Faliraki je typicky řecké, i když už poněkud zkažené turistickým ruchem. Domy v centrální oblasti jsou nejvýše dvoupatrové. Je v nich hodně malých hotýlků, z nichž je to na pláž jenom kousek. Ale zdaleka ne všechno ubytování ve Faliraki je v malých hotýlcích, spíš na opak. Hned kousek od centra směrem na sever začínají podél pláže nově vystavěné velké hotely s bazény a hotelovými zahradami a táhnou se hotelovou oblastí celé ty 4 kilometry podél pláže. Ubytování v těchto velkých hotelích v sobě má hodně komfortu včetně bazénů a dobrého jídla a určitě to tam je hezké, ale nelze počítat s tím, že to tam je romantika starého Řecka, jako se dá najít v centru Faliraki.

Faliraki je vhodné pro různou klientelu. Protože je moře mělké a teplé, lze ho doporučit i rodinám s dětmi. Na druhou stranu jsou tu i bary a diskotéky, akvapark, takže prostě taková všehochuť.

Autobusy jezdí přes Faliraki pravidelně po východním pobřeží ostrova, takže i do hlavního města a druhým směrem na Lindos.

Další informace o ostrově Rhodos.

Rhodos

Řecký ostrov Rhodos leží hodně na východě, naproti Turecku. Patří mezi Dodekanéské ostrovy (spolu s Kósem, Samosem a dalšími) a je z nich největší.

Rhodos je dostatečně velký ostrov na to, aby se na něm kdokoli během dvoutýdenní dovolené začal nudit. Koupání a plážové blbnutí je fajn a na Rhodosu je na něj dobré počasí po velkou část roku, zhruba od začátku května do konce října. Krom toho je kam jezdit. Půjčit si auto nebo motorku je dost jednoduché a i docela levné. Začít se dá v hlavním městě Rodos, které leží na severovýchodní špičce ostrova a má prostě stejné jméno jako ostrov. Je to hezké staré město a procházet se dá pár hodin. Další zajímavé místo s hlubokou historií je Lindos. Podél východního pobřeží Rhodu se mnoho obcí změnilo v turistická střediska, takže někam na východ je snadné sehnat dobrý letecký zájezd na dovolenou.

Podrobnější popis ostrova Rhodos mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Mapa ostrova Rhodos, letoviska

Let z Česka na Rhodos trvá zhruba 2 hodiny a 40 minut, což je z řeckých ostrovů asi nejdelší let, protože je nejdál. Prostě o deset dvacet minut v letadle déle.

Největší letoviska v jiných zemích: Antalya, Slunečné pobřeží, Maspalomas, Hurghada, Funchal, Chersonissos, Faliraki, Djerba

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.