Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Sarti

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Sarti

Michalis

Michalis

Řecko > Chalkidiki > Sarti Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Michalis hodnocení: 4.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 26.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 980 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Evros

Evros

Řecko > Chalkidiki > Sarti Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Evros hodnocení: 4.3 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 26.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 980 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Klio Aparthotel

Klio Aparthotel

Řecko > Chalkidiki > Sarti Hotelové zařízení má1 hvězdičku hvězdičky. * Návštěvníci dávají pobytu Klio Aparthotel hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 28.9. Návrat: sobota 5.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Bratislava Košice . Konečná cena 15 306 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazily se 3 termíny.

Sarti

Řecké městečko Sarti leží na prostředním prstu poloostrova Chalkidiki zvaném Sithonia, na jeho východní straně. O Sarti se dá říct, že to je klasické ospalé řecké letovisko vhodné na koupání a zasněný odpočinek. Dlouhá písečná pláž obrácená k východu má asi 2 km. U severní části pláže stojí městečko, u jižní jsou nové hotely a úplně na konci za kopcem vesnička Platania. Pláž Sarti má modrou vlajku, protože moře je brutálně čisté. Ve frekventovaných částech pláže jsou placené slunečníky a lehátka, ale většina pláže je po celý den prázdná, protože je prostě velká. Podle různých zdrojů se má jednat o jednu z nejhezčích pláží nejen v Řecku, ale i na světě.

Sarti je skvělé místo na dovolenou s dětmi.

Sarti a vůbec celé Chalkidiki není úplně nejlepší na poznávací dovolenou. Jak je Sarti na poloostrově a vystrčené daleko na jih, trvá autem přes hodinu, než se dostanete do Soluně nebo na jiné části poloostrova Chalkidiki. Na druhou stranu letiště v Soluni je docela blízko, takže transfer z letiště se do hodiny většinou vejde. Dá se to brát i tak, že odlehlé části poloostrova jsou takový docela ostrov.

Přes moře je super výhled na horu Athos.

Podobné lokality v jiných zemích: Side, Sozopol, Gran Canaria, Agios Nikolaos, Sarti, Mahdia

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .