Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Kos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Kos

Stella Maris Beach

Stella Maris Beach

Řecko > Kos > Marmari Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Stella Maris Beach hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 1.6. Návrat: pondělí 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Venos Clever

Venos Clever

Řecko > Kos > Marmari Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Venos Clever hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 700 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 8.6. Návrat: pondělí 15.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zafira

Zafira

Řecko > Kos > Kefalos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Zafira hodnocení: 4.6 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 29.5. Návrat: sobota 6.6. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 231 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Kontessa

Kontessa

Řecko > Kos > Kefalos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Kontessa hodnocení: 4.6 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 140 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 29.5. Návrat: sobota 6.6. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 451 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Andreas

Andreas

Řecko > Kos > Kefalos Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Andreas hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 29.5. Návrat: sobota 6.6. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 671 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Roselands Hotel

Roselands Hotel

Řecko > Kos > Marmari Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Roselands Hotel hodnocení: 3.6 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 750 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 25.5. Návrat: pondělí 1.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Kós

Kós je řecký ostrov patřící do skupiny Dodekanéských ostrovů (spolu s ostrovy Rhodos, Lesbos, Chios, Samos a dalšími).

Hlavní město ostrova Kós se jmenuje taky Kós a leží na východním kraji ostrova. Hned v okolí města Kós se vyskytují zajímavé pláže. Kós se považuje za rodiště nejslavnějšího lékaře starověku Hippokrata. Má tu tak zvaný Hippokratův platan a asi 4 km od města je slavný Asklépion, tedy zbytky antické nemocnice nebo spíše posvátného lékařského okrsku. Koncentrace stavebních památek je na ostrově Kós nebývale hustá.

Letiště na ostrově Kós leží v centrální části a spíše na západě. Centrální poloha letiště zaručuje, že transfer do všech letovisek je relativně rychlý. Letiště se jmenuje po lékaři Hippokratovi Kos International Airport Ippokratis.

Přes moře se z hlavního města dá podniknout jednodenní výlet do Turecka do města Bodrum. Tam je zajímavý hrad a zbytky mauzolea v Halikarnasu, jednoho z divů světa.

Na ostorvě Kósu se dá bydlet v několika letoviscích. Na severním pobřeží to jsou hlavně Marmari a Tigaki v přírodním prostředí, oddělené mořskou lagunou. Hezké je letovisko Mastichari soustředěné kolem rybářského přístavu. Velké hory oddělují poněkud izolují jižní pobřeží, na kterém je jediné letovisko Kardamena. Za nejzajímavější pobyty považuju ty v okolí vesnice Kefalos na západě ostrova. Naopak na východě jsou oblíbená místa k pobytu Psalidi, Agios Fokas s termálními prameny a pak Lambi a samotné hlavní město Kos.

Podrobný popis ostrova Kós mám na svých stránkách o řeckých ostrovech.

Podobné lokality v jiných zemích: Kusadasi, Primorsko, Rethymno, Kos, Sousse

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Kos

Oblast počet hodnocených hotelů
Kardamena 36
Kos 31
Kefalos 31
Tigaki 25
Marmari 21
Lambi 15
Psalidi 14
Mastichari 11
Agios Fokas 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.