Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Kos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Kos

Hotel Sacallis Inn

Hotel Sacallis Inn

Řecko > Kos > Kefalos Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Sacallis Inn hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 13.7. Návrat: pondělí 20.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 190 Kč recenze pobytu další termíny
Stella Maris Beach

Stella Maris Beach

Řecko > Kos > Marmari Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Stella Maris Beach hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 21.9. Návrat: pondělí 28.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 490 Kč recenze pobytu další termíny
Stenna Apartments

Stenna Apartments

Řecko > Kos > Kefalos Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 6.10. Návrat: pondělí 12.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 690 Kč recenze pobytu další termíny
Sevi Apartments

Sevi Apartments

Řecko > Kos > Kefalos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Sevi Apartments hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 30.9. Návrat: úterý 6.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 890 Kč recenze pobytu další termíny
Studia Maritsa

Studia Maritsa

Řecko > Kos > Kefalos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Studia Maritsa hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 2.10. Návrat: čtvrtek 8.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Studia Archodia

Studia Archodia

Řecko > Kos > Kefalos Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia Archodia hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 25.9. Návrat: úterý 6.10. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Kós

Kós je řecký ostrov patřící do skupiny Dodekanéských ostrovů (spolu s ostrovy Rhodos, Lesbos, Chios, Samos a dalšími).

Hlavní město ostrova Kós se jmenuje taky Kós a leží na východním kraji ostrova. Hned v okolí města Kós se vyskytují zajímavé pláže. Kós se považuje za rodiště nejslavnějšího lékaře starověku Hippokrata. Má tu tak zvaný Hippokratův platan a asi 4 km od města je slavný Asklépion, tedy zbytky antické nemocnice nebo spíše posvátného lékařského okrsku. Koncentrace stavebních památek je na ostrově Kós nebývale hustá.

Letiště na ostrově Kós leží v centrální části a spíše na západě. Centrální poloha letiště zaručuje, že transfer do všech letovisek je relativně rychlý. Letiště se jmenuje po lékaři Hippokratovi Kos International Airport Ippokratis.

Přes moře se z hlavního města dá podniknout jednodenní výlet do Turecka do města Bodrum. Tam je zajímavý hrad a zbytky mauzolea v Halikarnasu, jednoho z divů světa.

Na ostorvě Kósu se dá bydlet v několika letoviscích. Na severním pobřeží to jsou hlavně Marmari a Tigaki v přírodním prostředí, oddělené mořskou lagunou. Hezké je letovisko Mastichari soustředěné kolem rybářského přístavu. Velké hory oddělují poněkud izolují jižní pobřeží, na kterém je jediné letovisko Kardamena. Za nejzajímavější pobyty považuju ty v okolí vesnice Kefalos na západě ostrova. Naopak na východě jsou oblíbená místa k pobytu Psalidi, Agios Fokas s termálními prameny a pak Lambi a samotné hlavní město Kos.

Podrobný popis ostrova Kós mám na svých stránkách o řeckých ostrovech.

Podobné lokality v jiných zemích: Kusadasi, Primorsko, Rethymno, Kos, Sousse

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Kos

Oblast počet hodnocených hotelů
Kardamena 38
Kos 32
Kefalos 32
Tigaki 25
Marmari 21
Lambi 15
Psalidi 14
Mastichari 11
Agios Fokas 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.