Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Řecko Last Minute

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny do Řecka

Santa Marina

Santa Marina

Řecko > Lefkada > Agios Nikitas Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Santa Marina hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 6.6. Návrat: sobota 13.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 190 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazil se 1 termín.

Co považuju za Last Minute

Ve výpisu Last minute udávám jenom zájezdy, které mají odlet za méně než 11 dnů. Když je odlet za zruba dva týdny, tak už cestovky vědí, jestli něco potřebují nutně prodat, a opravdu zlevňují.

Na internetových vyhledávačích zájezdů je běžné najít last minute zájezdy, které odlétají i za dva měsíce. Já takové zájezdy za last minutky nepovažuju, i když cestovní kanceláře jim tak říkají. Je to z jejich strany hlavně marketing, aby lidi přiměly nakupovat. U zájezdů odehrávajících se za měsíc nebo víc není pravděpodobné, že se podaří najít zajímavá sleva.

Někdy je ale zájezdů tak málo, že žádné slevy neseženete. V posledních letech je málo letadel a díky pokročilejším rezervačním systémům se málokdy stane, že by nějaká letenka někomu ležela ladem do poslední chvíle. Cestovní kanceláře také lépe dokážou odhadovat poptávku (také kvůli tomu dávají slevy first minute, aby odhadly zájem o různé druhy zájezdů). Dnes tvoří větší část ceny zájezdu k moři cena letenky, oproti níž je cena za ubytování relativně levná. To možnost slev na last minute záejzdy omezuje. Nejlepší slevy se dají sehnat u cestovních kanceláří, které mají v cílových zemích vlastní ubytovací kapacity, které potřebují naplnit i třeba levně, hlavně aby to vyneslo aspoň něco a zahladily se ztráty.

Jestli jsou k mání výhodné last minute zájezdy, záleží také na počasí. Pokud je u nás hezky (což v létě může znamenat příjemně chladno), lidé se do cestování k jižním mořím nehrnou a ceny last minute zájezdů klesají. Naopak pokud je v létě vedro k zalknutí nebo naopak celé jaro proprší (to už se, pravda, dlouho nestalo), lidé objednávají jako diví a tlačí ceny nahoru. Pokles cen také může způsobit extrémně blbé počasí v cílové lokalitě. Pak jsou zájezdy sice levné, ale vlastně tam nechcete.

Na poslední chvíli do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, do Portugalska, na Madeiru, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Lokality v Řecku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Kréta 810
Rhodos 347
Korfu 261
Zakynthos 255
Kos 193
Chalkidiki 115
Santorini 96
Kefalonia 93
Lefkada 78
Thassos 70
Karpathos 53
Samos 53
Olympská riviéra 48
Peloponés 46
Epirus 32
Athény 29
Naxos 28
Kyklady 27
Skopelos 23
Lesbos 21
Kalymnos 21
20
Limnos 17
Kythira 14
Skiathos 12
Attika 11
- 10
10
Řecké ostrovy 8
Athény a okolí 7
5
3
Řecko pevnina 3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.