Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Naxos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Naxos

Veranda

Veranda

Řecko > Naxos > Plaka Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Veranda hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 21.5. Návrat: pátek 5.6. Délka pobytu je 16 dnů, 15 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 303 Kč recenze pobytu další termíny
Cycladic Sun

Cycladic Sun

Řecko > Naxos > Agios Prokopios Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 21.5. Návrat: pátek 5.6. Délka pobytu je 16 dnů, 15 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 461 Kč recenze pobytu další termíny
Keti

Keti

Řecko > Naxos > Agia Anna Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Keti hodnocení: 1 / 5. vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 18.9. Návrat: úterý 29.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 16 551 Kč recenze pobytu další termíny
Three Lakes

Three Lakes

Řecko > Naxos > Agios Prokopios Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Three Lakes hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 18.9. Návrat: úterý 29.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 011 Kč recenze pobytu další termíny
Plaka 1

Plaka 1

Řecko > Naxos > Plaka Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Plaka 1 hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 5.6. Návrat: úterý 16.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 130 Kč recenze pobytu další termíny
Štúdiá Golden Silence

Štúdiá Golden Silence

Řecko > Naxos > Agios Prokopios Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 5.6. Návrat: úterý 16.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 17 790 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Naxos

Naxos je největší z Kykladských ostrovů. Leží blízko ostrova Paros a dalších.

Na ostrov Naxos je docela těžké se z ČR dostat. Na ostrov nelétá žádný přímý pravidelný spoj. Cestovní kanceláře vozí klienty nějakým charterovým spojem (leteckou společnost se mi nepodařilo dohledat, SmartWings to není) na Naxos přes letiště na ostrově Paros, případně s mezipřistáním na ostrově Mykonos. Nepříliš častá letecká přeprava a složitost spojení z ostrova Naxos dělají dražší lokalitu pro trávení dovolené. Na druhou stranu na ostrově díky tomu není příliš mnoho turistů. A i většina z těch, kteří tu jsou, se museli dopravit lodí (jachtou nebo trajektem), což přeci jen k ostrovu vytvoří nějaký vztah.

Hlavní ubytovací kapacity jsou na ostrově Naxos v oblasti kolem hlavního města Naxos na západním pobřeží, což zahrnuje i nedaleká městečka Agia Anna a Agios Prokopios na západní špičce ostrova, naproti Parosu. V této západní části má Naxos svou jedinou větší nížinu, zbytek ostrova pokrývají hory.

Hlavní město Naxos mi přišlo velmi hezké. Bílé zdi, úzké uličky, nějaká ta zeleň, příjemné hospůdky a dominanta benátského hradu dělají z Naxosu téměř ideální místo na odpočinek v příjemném řeckém prostředí. Na západ od města je přístav, ve kterém lze pozorovat připlouvající jachty a rybáře. Na sever od města je docela dobrá písečná pláž, akorát vlny tam dokážou být bouřlivější (nemá vlnolam). Přístav od pláže odděluje poloostrov a Apollónovým chrámem (tedy spíše jeho zbytky), což je príma procházka (ale chce to slunečník, cesto není stín.

Agios Prokopios a Agia Anna jsou dvě malá městečka nedaleko od sebe, asi 4 km západně od hlavního města. Jejich předností jsou klid a pláže. Mají zástavbu z bílých domků rozptýlenou po zemědělském okolí. Ačkoli je zdejší pláž velmi dobrá, hotýlky mají často i své vlastní bazény. Hlavně se to týká těch, co jsou trochu dál od moře. Milé jsou výhledy na protější ostrov Paxos.

Vnitrozemí ostrova Naxos je dost zajímavé hlavně co se památek týká. Protože tu není až tak moc turistů, některé zajímavé památky nejsou tak profláknuté. Například Deméteřin chrám je překvapivě dobře zachovalý antický chrám v dórském stylu. Všude po kraji je spousta menších kostelů, některé z nich jsou ale architektonické skvosty unikající pozornosti. Naxos je vyhledávaný taky kvůli plážím. Většina těch odlehlejších ale trpí nedostatečnou veřejnou dopravou, takže se na ně nedá dostat jinak než třeba půjčeným autem nebo stopem. Všude se pěstuje víno a olivy.

Další informace a fotky ostrova Naxos mám na svém webu o Řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Naxos

Oblast počet hodnocených hotelů
Agia Anna 7
Agios Prokopios 7
Plaka 5
Naxos 5
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.