Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Kefalonie

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Kefalonia

Studia Milos

Studia Milos

Řecko > Kefalonia > Lourdata Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia Milos hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 6.8. Návrat: čtvrtek 13.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Sea Breeze

Hotel Sea Breeze

Řecko > Kefalonia > Lixouri Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Sea Breeze hodnocení: 4 / 5. vzdálenost od moře 10 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 3.9. Návrat: čtvrtek 10.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 490 Kč recenze pobytu další termíny
Anna (Kefalonie)

Anna (Kefalonie)

Řecko > Kefalonia > Argostolion Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Anna (Kefalonie) hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 17.8. Návrat: čtvrtek 27.8. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 980 Kč recenze pobytu další termíny
Eliza

Eliza

Řecko > Kefalonia > Skala Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Eliza hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 27.8. Návrat: pondělí 7.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 490 Kč recenze pobytu další termíny
Zacharula

Zacharula

Řecko > Kefalonia > Lassi Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Zacharula hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 17.8. Návrat: čtvrtek 27.8. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 490 Kč recenze pobytu další termíny
Phaedra Suites

Phaedra Suites

Řecko > Kefalonia > Lixouri Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Phaedra Suites hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 21.9. Návrat: pondělí 28.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 490 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Kefalonia

Kefalonia je řecký ostrov patřící mezi Iónské ostrovy (spolu s Korfu, Lefkadou, Zakynthosem a dalšími menšími ostrovy). Je z Iónských ostrovů největší, ale nejřidčeji osídlená, má jen 35 tisíc obyvatel. Kefalonia je ostrov docela hornatý. Nejvyšší hora Ainos (též Enos či Mega Soros) má výšku 1628 m nad mořem.

Hlavní město Argostoli se rozkládá na zvláštním poloostrově na jihozápadě Kefalonie. Leží na břehu hluboké zátoku překlenuté silničním mostem, za kterou jsou krásné vysoké hory. Příjemné město s bílými domky a červenými střechami je vystavěné na svahu obráceném k východu. Město bylo v roce 1953 zničené zemětřesením, stejně jako většina míst na ostrově, ale není to na něm moc znát. Zajímavé místo na procházku je maják Ayii Theodori. Přes kopec od hlavního města , u západního pobřeží, je další turistické městečko Lassi. Hodně hotelů, půjčoven všeho možného, hezké malé pláže blízko letiště.

Na dovolenou je zajímavá spousta městeček na Kefalonii. Na jihovýchodní špičce ostrova je městečko Skala. Má velmi hezkou a dlouhou písečnou pláž obrácenou k východu. Domky v zahradách uspořádané v jednoduchých ulicích jsou otočeny také na východ. U pláže je asi dvacet menších a středně velkých hotelů. Skala má základní občanské vybavení a obchody, ale pořád je to spíš vesnice.

Větší je městečko Sámi na východním pobřeží Kefalonie. To má přístav, což mu dodává význam. Leží v širokém zálivu obráceném k severu, na úpatí hlavního ostrovního pohoří, takže hned nad městečkem Sámi začínají velmi prudké kopce. Západně od Sámi je ale rovinka a podél ní se táhne dvoukilometrová pláž až k obci Karavomylos. Okolí Sami je vlastně horská kotlina, takže je to tu dost malebné.

Letiště na Kefalonii se jmenuje Anna Pollatou Cephalonia International. Leží na jihozápadním okraji ostrova poblíž hlavního města. Na Kefalonii létají pravidelné charterové spoje z Prahy a když je dost letadel, tak i z jiných českých letišť. V podstatě všechna místa Kefalonie jsou z letiště dosažitelná do čtyřiceti minut. Vzdálenosti od letiště: Lixouri 42 km, Skala 35 km, Svoronata 5 km, Lourdata 12 km, Sami 32 km, Agrostolion 10 km.

Zajímavostí ostrova Kefalonie je víno Robola.

Další informace o ostrově Kefalonie mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Kefalonia

Oblast počet hodnocených hotelů
Lixouri 21
Lourdata 11
Skala 10
Svoronata 9
Argostolion 5
Lassi 4
Sami 4
Vouni 3
Poros 2
Fiscardo 2
Mantzavinata 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.