Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Kefalonie

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Kefalonia

Villa Eliza

Villa Eliza

Řecko > Kefalonia > Skala Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Eliza hodnocení: 2.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Petros

Petros

Řecko > Kefalonia Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Petros hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
V Boutique

V Boutique

Řecko > Kefalonia > Lixouri Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu V Boutique hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Aparthotel Vitoratos Katerina´s Studios

Aparthotel Vitoratos Katerina´s Studios

Řecko > Kefalonia > Lixouri Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Vitoratos Katerina´s Studios hodnocení: 4.2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Sea Breeze

Hotel Sea Breeze

Řecko > Kefalonia > Lixouri Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Sea Breeze hodnocení: 3.9 / 5. vzdálenost od moře 10 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Terra Mare

Terra Mare

Řecko > Kefalonia > Lixouri Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Terra Mare hodnocení: 4.1 / 5. zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 590 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Kefalonia

Kefalonia je řecký ostrov patřící mezi Iónské ostrovy (spolu s Korfu, Lefkadou, Zakynthosem a dalšími menšími ostrovy). Je z Iónských ostrovů největší, ale nejřidčeji osídlená, má jen 35 tisíc obyvatel. Kefalonia je ostrov docela hornatý. Nejvyšší hora Ainos (též Enos či Mega Soros) má výšku 1628 m nad mořem.

Hlavní město Argostoli se rozkládá na zvláštním poloostrově na jihozápadě Kefalonie. Leží na břehu hluboké zátoku překlenuté silničním mostem, za kterou jsou krásné vysoké hory. Příjemné město s bílými domky a červenými střechami je vystavěné na svahu obráceném k východu. Město bylo v roce 1953 zničené zemětřesením, stejně jako většina míst na ostrově, ale není to na něm moc znát. Zajímavé místo na procházku je maják Ayii Theodori. Přes kopec od hlavního města , u západního pobřeží, je další turistické městečko Lassi. Hodně hotelů, půjčoven všeho možného, hezké malé pláže blízko letiště.

Na dovolenou je zajímavá spousta městeček na Kefalonii. Na jihovýchodní špičce ostrova je městečko Skala. Má velmi hezkou a dlouhou písečnou pláž obrácenou k východu. Domky v zahradách uspořádané v jednoduchých ulicích jsou otočeny také na východ. U pláže je asi dvacet menších a středně velkých hotelů. Skala má základní občanské vybavení a obchody, ale pořád je to spíš vesnice.

Větší je městečko Sámi na východním pobřeží Kefalonie. To má přístav, což mu dodává význam. Leží v širokém zálivu obráceném k severu, na úpatí hlavního ostrovního pohoří, takže hned nad městečkem Sámi začínají velmi prudké kopce. Západně od Sámi je ale rovinka a podél ní se táhne dvoukilometrová pláž až k obci Karavomylos. Okolí Sami je vlastně horská kotlina, takže je to tu dost malebné.

Letiště na Kefalonii se jmenuje Anna Pollatou Cephalonia International. Leží na jihozápadním okraji ostrova poblíž hlavního města. Na Kefalonii létají pravidelné charterové spoje z Prahy a když je dost letadel, tak i z jiných českých letišť. V podstatě všechna místa Kefalonie jsou z letiště dosažitelná do čtyřiceti minut. Vzdálenosti od letiště: Lixouri 42 km, Skala 35 km, Svoronata 5 km, Lourdata 12 km, Sami 32 km, Agrostolion 10 km.

Zajímavostí ostrova Kefalonie je víno Robola.

Další informace o ostrově Kefalonie mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Kefalonia

Oblast počet hodnocených hotelů
Lixouri 22
Lourdata 11
Skala 10
Svoronata 8
Lassi 4
Sami 4
Argostolion 4
Poros 2
Vouni 2
Fiscardo 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .