Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Lesbos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Lesbos

Aegeon Hotel

Aegeon Hotel

Řecko > Lesbos > Skala Kallonis Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 30.9. Návrat: pondělí 7.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 21 858 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Kalloni Bay

Kalloni Bay

Řecko > Lesbos > Skala Kallonis Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Kalloni Bay hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 27.9. Návrat: pátek 4.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 22 787 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Pasiphae

Pasiphae

Řecko > Lesbos Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pátek 27.9. Návrat: pátek 4.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 23 023 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazily se 3 termíny.

Lesbos

Lesbos je tajuplný sopečný řecký ostrov blízko u pobřeží Turecka.

Kvůli svému sopečnému původu má Lesbos složitý tvar s hlubokými zátokami i zvláštní barvu skal. Ostrov Lesbos má dobré mezinárodní letiště Mytilene na jihovýchodním cípu ostrova, na které se pravidelně létá z Prahy (a v letech, kdy je dost letadel, i z jiných českých letišť). Mytiléna je alternativní řecké jméno ostrova Lesbos.

Zatímco letiště je na Lesbu na jihovýchodě, všechna významná letoviska, do kterých jezdí české cestovky, je na severu ostrova. Jde hlavně o městečka Molyvos, Anaxos, Petra a Eftalou.

Molyvos je historické město s krásnými starými domy. Říká se mu také Mýthimna. Kromě toho, že se sem vozí turisté na týdenní a delší pobyty, se sem vozí také jiní turisté na fakultativní výlety. Molyvos má totiž co nabídnout. Kromě hezkých výhledů až do Turecka (je vidět nejzápadnější bod Asie Babakale) a určité romantiky je to hlavně hrad Molyvos na návrší nad městem. Molyvos nemá moc velké pláže, jenom malý úsek písku jižně od města.

Za kopcem se rozkládá letovisko Eftalou. Kromě horkých pramenů a výhledů na moře jsem nepřišel na to, čím by mohlo být zajímavé. Pár plážiček, hotely rozptýlené v sadech. Ale je to do Molyvosu blízko, tak se tam dá chodit na procházky.

Petra leží cestou na jih asi 8 km od Molyvosu. Hezké pobřežní městečko má jako dominantu skálu se skalním kostelem na malém kopci, jinak leží v pobřežní rovině. Je tu klid a v okolí se rozrůstají turistické vesničky s malými domky u moře. Na západ tahle rozptýlená zástavba přechází do letoviska Anaxos, což je hodně menších hotelů rozptýlených po dlouhém svahu mezi sady a zahradami nad dlouhou písečnou pláží.

Na Lesbos se také občas dá sehnat pobyt ve Skala Kallonis (Skala Kaloni), což je letovisko uprostřed ostrova, ale i tak je u moře. Lesbos je ostrov hluboce rozvrásněný zálivy a ten největší Kolpos Kallonis zasahuje z jihu hluboce na sever. Dá se to tedy brát tak, že Skala Kalloni leží na jižním pobřeží ostrova. Záliv je velmi dobře chráněný horami, takže uvnitř fouká jen slabý vítr. Pláž je velmi mělká a teplá. Zajímavostí je přístav, do kterého rybáři vozí ulovené sardinky.

Po ostrově se dá dělat spousta výletů, které popisuji v podrobnějším popisu ostrova Lesbos, který mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Lesbos

Oblast počet hodnocených hotelů
Anaxos 5
Molyvos 5
Petra 5
Skala Kallonis 2
Eftalou 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .