Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Korfu

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Korfu

Romeo A Juliet

Romeo A Juliet

Řecko > Korfu > Perivoli Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Romeo A Juliet hodnocení: 4.6 / 5. vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 3.6. Návrat: sobota 13.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 736 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Aparthotel Blue Lagoon Apartments

Aparthotel Blue Lagoon Apartments

Řecko > Korfu > Roda Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Blue Lagoon Apartments hodnocení: 3 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 24.6. Návrat: úterý 30.6. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Studia A Apartmány Claire

Studia A Apartmány Claire

Řecko > Korfu > Acharavi Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia A Apartmány Claire hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 22.6. Návrat: pondělí 29.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 071 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Villa Rossa

Villa Rossa

Řecko > Korfu > Perivoli Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Villa Rossa hodnocení: 4.8 / 5. vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 3.6. Návrat: sobota 13.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 072 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Tassos Apartments

Hotel Tassos Apartments

Řecko > Korfu > Acharavi Hotelové zařízení má 2 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Tassos Apartments hodnocení: 3.7 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 24.6. Návrat: úterý 30.6. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Studia Graciela

Studia Graciela

Řecko > Korfu > Arillas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Studia Graciela hodnocení: 3.6 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 1.6. Návrat: pondělí 8.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 251 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Korfu

Korfu je jeden z Iónských, západně položených řeckých ostrovů. Další velké Iónské ostrovy jsou Kefalonia, Zakynthos a Lefkada. Korfu z nich leží nejvíc na sever, už naproti Albánie, takže je tu významně zeleněji než v průměru v Řecku. To se hodí v létě, kdy zpravidla není dusno. Ovzduší je tak čisté, že se sem dokonce jezdí léčit dýchací problémy.

Korfu je ovlivněno svou částečně italskou historií. Dlouho nepatřilo k Řecku, ale k Benátkám nebo pod protektorát západních mocností. Nikdy nebylo pod nadvládou Osmanské říše, takže bylo vyhledávaným místem řeckých emigrantů. Také nikdy nepatřilo k východní kultuře, což je docela znát. Hlavní město Korfu je tedy docela západoevropské město. Můžete si připadat třeba jako v Itálii. Až na ty Řeky.

Další název ostrova je kromě Corfu také Kerkýra.

Kromě hlavního města je na ostrově Korfu spousta letovisek na dovolenou. Podrobně je popisuju na stránce o Korfu.

mapa letovisek ostrova Korfu

Korfu je určitě dostatečně velké na týdenní nebo i čtrnáctidenní dovolenou. Stále je co poznávat. Kdo by se nudil, může jet někam lodí, ale lodě jsou docela drahé.

Letiště Korfu je přibližně ve středu ostrova poblíž hlavního města, které se jmenuje také Korfu nebo také Kerkýra. Let z Prahy trvá 1 hodinu a 50 minut, transport do letoviska pak obvykle do půl hodiny.

Podobné lokality v jiných zemích: Kemer, Kiten, Tenerife, Azorské ostrovy, Madeira - menší letoviska, Paleochora, Korfu

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Korfu

Oblast počet hodnocených hotelů
Acharavi 26
Sidari 24
Agios Georgios 18
Moraitika 17
Dassia 15
Roda 14
Gouvia 13
Kavos 11
Agios Stefanos 9
Benitses 9
Agios Ioannis 7
Ipsos 7
Barbati 7
Paleokastritsa 6
Kassiopi 6
Korfu (Kerkira) 6
Messonghi 6
Arillas 5
Kanoni 5
Perama 5
Perivoli 4
Liapades 3
Agios Gordios 3
Nissaki 3
Ermones 3
Kommeno 2
Kontokali 2
Pelekas 2
Marathias 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.