Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Korfu

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Korfu

Villa Tasos

Villa Tasos

Řecko > Korfu > Acharavi Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Villa Tasos hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Spiros A Maria

Spiros A Maria

Řecko > Korfu > Agios Stefanos Hotelové zařízení má2.5 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Spiros A Maria hodnocení: 4.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 130 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 26.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 5 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Aparthotel Philippos

Aparthotel Philippos

Řecko > Korfu > Kassiopi Hotelové zařízení má hvězdiček hvězdičky. Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Philippos hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 26.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 6 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Summertime

Hotel Summertime

Řecko > Korfu > Sidari Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Summertime hodnocení: 2.8 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 590 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Evinos

Evinos

Řecko > Korfu > Agios Stefanos Hotelové zařízení má2 hvězdičky hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Evinos hodnocení: 4.5 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 30 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 26.9. Návrat: čtvrtek 3.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Thomas

Thomas

Řecko > Korfu > Perivoli Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 25.9. Návrat: středa 2.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 480 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Korfu

Korfu je jeden z Iónských, západně položených řeckých ostrovů. Další velké Iónské ostrovy jsou Kefalonia, Zakynthos a Lefkada. Korfu z nich leží nejvíc na sever, už naproti Albánie, takže je tu významně zeleněji než v průměru v Řecku. To se hodí v létě, kdy zpravidla není dusno. Ovzduší je tak čisté, že se sem dokonce jezdí léčit dýchací problémy.

Korfu je ovlivněno svou částečně italskou historií. Dlouho nepatřilo k Řecku, ale k Benátkám nebo pod protektorát západních mocností. Nikdy nebylo pod nadvládou Osmanské říše, takže bylo vyhledávaným místem řeckých emigrantů. Také nikdy nepatřilo k východní kultuře, což je docela znát. Hlavní město Korfu je tedy docela západoevropské město. Můžete si připadat třeba jako v Itálii. Až na ty Řeky.

Další název ostrova je kromě Corfu také Kerkýra.

Kromě hlavního města je na ostrově Korfu spousta letovisek na dovolenou. Podrobně je popisuju na stránce o Korfu.

mapa letovisek ostrova Korfu

Korfu je určitě dostatečně velké na týdenní nebo i čtrnáctidenní dovolenou. Stále je co poznávat. Kdo by se nudil, může jet někam lodí, ale lodě jsou docela drahé.

Letiště Korfu je přibližně ve středu ostrova poblíž hlavního města, které se jmenuje také Korfu nebo také Kerkýra. Let z Prahy trvá 1 hodinu a 50 minut, transport do letoviska pak obvykle do půl hodiny.

Podobné lokality v jiných zemích: Kemer, Kiten, Tenerife, Azorské ostrovy, Madeira - menší letoviska, Paleochora, Korfu

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde teda taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €. Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den. Zaplatit si můžete také fakultativní výlety. Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Korfu

Oblast počet hodnocených hotelů
Acharavi 26
Sidari 24
Agios Georgios 19
Moraitika 17
Dassia 15
Roda 14
Gouvia 13
Kavos 11
Benitses 9
Agios Stefanos 9
Agios Ioannis 7
Ipsos 7
Paleokastritsa 6
Kassiopi 6
Korfu (Kerkira) 6
Messonghi 6
Barbati 6
Kanoni 5
Perama 5
Perivoli 4
Arillas 4
Agios Gordios 3
Nissaki 3
Ermones 3
Liapades 3
Kontokali 2
Pelekas 2
Marathias 2
Kommeno 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .