Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Stavros

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Stavros

Studio Stella

Studio Stella

Řecko > Chalkidiki > Stavros Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Studio Stella hodnocení: 2 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 90 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 14.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Bratislava Vídeň . Konečná cena 5 563 Kč recenze pobytu další termíny
Pavlos  Letecky

Pavlos Letecky

Řecko > Chalkidiki > Stavros Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Pavlos Letecky hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 140 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 160 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Electra

Hotel Electra

Řecko > Chalkidiki > Stavros Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Electra hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: pondělí 21.9. Návrat: pondělí 28.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 590 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazily se 3 termíny.

Stavros

Stavros je příjemné řecké městečko na okraji poloostrova Chalkidiki. Je tu levně, protože je to tady spíš chudší řecký kraj a přes hory to má blízko hodně Bulharů, kteří jsou ochotni pracovat za menší mzdy než Řekové. Za mě optimální místo na nenáročnou dovolenou.

Moře u Stavrosu je fajn, záliv obrácený k severu má mělké moře. Přístavní molo odděluje dvě pláže. Blíže městečku je pláž západní, která je mělká, ale na mě moc rušná a není se kam schovat. Mnohem raději mám pláž východní, která je sice dál od centra, ale je ve stínu velkých platanů, takže se u ní dá sedět na zbytcích trávy. Ještě dál na východ je nádherná dlouhá písečná pláž, ale jsou na ní bary s hlasitě vyhrávající hudbou, tak se mi tam nelíbilo. Ale koupání prostě super. Kdo je ubytován dál od moře, musí počítat s tím, že to bude k moři vždycky trochu výlet.

Okolí Stavrosu je docela zajímavé na procházky. Jednak má městečko Stavros starou část, která je překvapivě docela hodně v kopci. V lesích, které Stavros obklopují, se dají najít pěšiny i lesní cesty na svážení dřeva, takže si každý udělá procházku, kterou potřebuje.

Přímo ve Stavrosu je na hlavní ulici klasický turistický mumraj. Prodejny cetek, turistické taverny, pekárny, zmrzlina, šperky. Ale stačí zabočit do jakékoli boční uličky a hned je to klasické ospalé Řecko s ještěrkami na zídkách, volně rostoucím vínem a ospalými kočkami na zápraží.

Na výlety se dá jezdit po okolí. Jednak fungují pravidelné linkové autobusy do Soluně, což je necelá hodinka cesty (autobusy cestou zastavují ve vesnicích). Soluň je docela zajímavé velkoměsto a za jednodenní návštěvu asi stojí. Asi deset km jižně od Stavrosu je obec Olympiada se starým hradem Stagira. Tam se taky dá zajet autobusem nebo stopem. Kdo si půjčí auto, což je ve Stavrosu snadné, má mnohem větší možnosti výletů. Za návštěvu stojí určitě město Kavala s velkým starým akvaduktem.

Pěšky se dá po okolí Stavrosu chodit celkem příjemně po lesních cestách. Jsou teda místy zničené lesáckou technikou, ale projít se dají. Z kopců jsou hezké výhledy v parném létě je v lese příjemně. Cestou do lesa se dá zabloudit také do čtvrti Ano Stavros (horní Stavros), což je původní poloha obce. Kromě typických řeckých domků jsou v této části městečka kostely a restaurace zaměřené více na místní obyvatele než na turisty. Druhým směrem, na sever, se dá po pláži dojít do letoviska Nea Vrasna.

Do Stavrosu od nás nejvíc jezdí CK Electra Tours, provozuje tu velmi dobrý hotel Electra. Ten je sice relativně daleko od moře, ale právě to je na něm zajímavé - okolí je velmi klidné, tiché, zelené a hezké.

Na dovolenou do Stavrosu se jezdí přes letiště Soluň - Thessaloniki. Transport z letiště trvá necelou hodinu.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.