Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Laganas

Aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Laganas

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Laganas

Laganas je městečko a asi největší turistické centrum na jihu ostrova Zakynthos. Je velmi blízko letiště, jen pár kilometrů, takže transfer je rychlý. Laganas leží u dlouhé pláže obrácené k jihu a k jihozápadu. Cestovatelé Laganas vyhledávají hlavně kvůli vodním sportům, koupání, teplému moři a večerní zábavě. Bývala to oblíbená destinace mladších lidí, kteří po večer pařili v barech a přes den se koupali, ale za posledních deset let se z Laganasu stalo relativně normální turistické středisko, i když barů a klubů je v Laganasu stále hodně.

Jako celý Zakynthos, je i Laganas vyhledávaným cílem dovolené hlavně kvůli svému počasí. V létě málokdy prší a nejvyšší denní teploty se točí kolem 30 °C. To se může zdát jako moc velké teplo, ale vzhledem k možnostem koupání jak v moři, tak v bazénech, je to v pohodě.

Pláž se od Laganasu táhne 4 km na východ, je fakt velká. V průvodcích se teda píše, že je dlouhá 10 km, ale to je blbost, zas tak velká není. Na druhém konci pláže, hned u letiště, je městečko Kalamaki. U obou městeček jsou časté bary, prodejny nesmyslů, restaurace a taverny, kdežto uprostřed dlouhé pláže je víc klid. Pláž má pozvolný vstup do moře, moře je obvykle velmi teplé a čisté. Pláž je v létě částečně chráněná, protože se tu vyskytují želvy karety obecné a kladou tu vajíčka. Kus pláže a zátoka u Laganas patří do národního parku, který chrání pobřeží.

Autobusy jezdí do hlavního města Zante pravidelně a je to kousek. Organizované zájezdy se dělají na želví ostrov Marathonisi.

Zakynthos

Zakynthos patří mezi Iónské ostrovy, které leží západně od pevninského Řecka. Historicky Iónské ostrovy patřily pod Benátky, takže mentalita a architektura je poněkud jiná než ve zbytku Řecka. Benátčané nazývali Zakynthos květem východu (Fioro di Levante). Zakynthos, zvaný též Zante, je z velkých Iónských ostrovů (tedy Korfu, Lefkada a Kefalonia) nejjižnější a třetí největší. Má přibližně trojúhelníkový tvar s delší stranou 30 km. Délka pobřeží je 127 km, z toho je zhruba čtvrtina rozmanitých pláží.

Hlavní město Zakynthosu se nazývá také Zante, stejně jako celý ostrov. Leží na východním pobřeží nedaleko letiště. Letoviska jsou na Zakynthosu rozprostřena kolem pobřeží celkem rovnoměrně, ale na západním pobřeží je jich méně. Západní pobřeží je totiž skalnatější, ale i pod útesy jsou odlehlé romantické pláže, které jsou oblíbeným cílem výletů lodí.

Na Zakynthosu je věnována velká péče ochraně ohrožených mořských želv, zejména karety obecné (Carreta caretta). Želvička želvička želvička želvička. Ňuňu.

Podrobný popis ostrova Zakynthos mám na webu o řeckých ostrovech.

Podobné lokality v jiných zemích: Belek, Albena, Playa del Inglés, Elounda, Laganas, Port El Kantaoui

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.