Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Agios Nikitas

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do oblasti Agios Nikitas

Aparthotel Kalypso

Aparthotel Kalypso

Řecko > Lefkada > Agios Nikitas Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Aparthotel Kalypso hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 24.9. Návrat: čtvrtek 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Nefeli Hotel

Nefeli Hotel

Řecko > Lefkada > Agios Nikitas Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Nefeli Hotel hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 24.9. Návrat: čtvrtek 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 590 Kč recenze pobytu další termíny
Odyssey

Odyssey

Řecko > Lefkada > Agios Nikitas Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** Návštěvníci dávají pobytu Odyssey hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: čtvrtek 24.9. Návrat: čtvrtek 1.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 990 Kč recenze pobytu další termíny
Iris

Iris

Řecko > Lefkada > Agios Nikitas Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Iris hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 16.9. Návrat: sobota 26.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 432 Kč recenze pobytu další termíny
Argo

Argo

Řecko > Lefkada > Agios Nikitas Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Argo hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 230 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: středa 23.9. Návrat: středa 30.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 890 Kč recenze pobytu další termíny
Milia

Milia

Řecko > Lefkada > Agios Nikitas Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Milia hodnocení: 1 / 5. vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: sobota 5.9. Návrat: sobota 12.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 190 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Agios Nikitas

Agios Nikitas je nejlepší letovisko ostrova Lefkada. Je na západním pobřeží, na kterém kromě Agios Nikitas jsou už jenom kopce a útesy.

Samotné Agios Nikitas leží v zajímavě tvarovaném údolí otevřeném na sever. Na konci údolí je jen relativně malá, asi 300 metrová pláž, ale velmi zajímavé a malebné pláže jsou po okolí. Jednak se dá na koupání používat několik kilometrů dlouhé pobřeží táhnoucí se podél silničky na sever až ke slavné pláži Pefkoulia Beach, ale hlavně se dá přes kopec dojít na západní překrásnou pláž Milos Beach. Další blízká západní pláž je Kathisma Beach. Tyto pláže jsou zajímavé hlavně svou malebností, protože z pruhu písku se docela prudce zvedají zelené kopce. Moře je všude velmi čisté. Pláž přímo v Agios Nikitas má přirozený písečný vlnolam, takže se svažuje pomalu a je vhodná i pro děti.

Hlavní město Lefkáda na severním cípu ostrova je vzdáleno necelých 12 km. Jezdí tam pravidelné autobusy.

Agios Nikitas je na to, jak je populární a kosmopolitní, velmi klidné místo. Pár barů a diskoték tu samozřejmě je, ale ne zas tak moc. Spíš rybářské taverny a obchody. Hezký kostel svatého Mikuláše (Agios Nikitas).

Až do konce 80 let se v Agios Nikitas jenom vyráběl olej, víno a lovily ryby. Pak se teprve začal rozvíjet turistický ruch, ale dodnes jsou ubytovací kapacity převážně malé hotýlky a penziony.

Lefkáda

Lefkáda je jeden z Iónských ostrovů, nedaleko západního pobřeží Řecka. Na rozdíl od ostatních řeckých ostrovů je propojena s pevninou silničním mostem. Na ostrově Lefkada ani není letiště, protože se ostrov dá obsluhovat z pevninského letiště Preveza. Transfer na ostrov to prodlouží o 25 minut. Pevninský most vede z pevniny do hlavního města Lefkáda.

Hlavní přednosti ostrova Lefkada jsou čisté moře a hezké hory. Pláže mají od světlého písku až bílou barvu a často se nad nimi zvedají zalesněné kopce nebo bílé skalní útesy.

Na Lefkadě v zimě a na jaře vydatně prší, takže má ostrov relativně dost vláhy. Nejvíce se pěstují samozřejmě olivy a nejčastějším stromem ve vyšších polohách jsou borovice. Můžete tu narazit ale i na vinice nebo horské louky. Hlavně na jaře všechno kvete.

Podrobný popis ostrova Lefkáda mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.