Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Eurovíkendy Athény

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Athény

Hera Hotel

Hera Hotel

Řecko > Athény a okolí > Athény Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: neděle 20.12. Návrat: čtvrtek 24.12. Délka pobytu je 5 dnů, 4 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 19 290 Kč recenze pobytu další termíny
Melia Athens

Melia Athens

Řecko > Athény a okolí > Athény Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: úterý 20.10. Návrat: sobota 24.10. Délka pobytu je 5 dnů, 4 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 19 990 Kč recenze pobytu další termíny
Theoxenia Palace

Theoxenia Palace

Řecko > Athény a okolí > Athény Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** zařízení má svůj bazén, Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 10.10. Návrat: středa 14.10. Délka pobytu je 5 dnů, 4 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 21 990 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazily se 3 termíny.

Athény

Mám Athény rád. Dá se tu strávit týden a nenudit se. Největším tahákem jsou určitě mnohé antické památky a archeologické muzeum. Člověk musí být trochu fanda do historie, aby ho to bavilo déle než pár dnů, ale 3 nebo 4 dny se dá v Athénách chodit po zajímavých místech bez větší nudy.

Athény nejsou moc vlídné místo pro život. Je potřeba počítat s tím, že v ulicích je hodně aut, v létě vedro a prach. Proto je potřeba pečlivě vybírat hotel. Jednak by měl být blízko centra, aby to na zajímavá místa nebylo daleko, ale taky by měl být na klidnějším a zelenějším místě.

Eurovíkendy v Athénách výrazně prodražuje fakt, že se z ČR do Athén blbě létá. Není tady žádný lowcostový nebo charterový spoj. Trasu Praha Athény létají jenom řecké aerolinie Aegean. Ty se ale zaměřují spíš na firemní klientu než na turisty, a tak jsou drahé. Zájezdy se dají najít spíš poznávací než pobytové. Poznávací zájezdy obvykle objedou i nějaké širší okolí Atiky, takže Delfy, Korinth a podobně.

Podobné lokality v jiných zemích: Istanbul, Lisabon, Heraklion, Athény

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Athény

Oblast počet hodnocených hotelů
Athény 32
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.