Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Mykonos

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace

Pelican Bay Hotel

Pelican Bay Hotel

Řecko > Mykonos > Platis Gialos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 17.10. Návrat: sobota 24.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 22 290 Kč recenze pobytu další termíny
Alkistis

Alkistis

Řecko > Mykonos > Míkonos Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Alkistis hodnocení: 4 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 10.10. Návrat: sobota 17.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 26 090 Kč recenze pobytu další termíny
Petinos Hotel

Petinos Hotel

Řecko > Mykonos > Platis Gialos Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 10.10. Návrat: sobota 17.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 27 790 Kč recenze pobytu další termíny
Porto Myconos Hotel

Porto Myconos Hotel

Řecko > Mykonos > Míkonos Hotelové zařízení má 4.5 hvězdiček. **** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: Snídaně . Odlet: sobota 17.10. Návrat: sobota 24.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 29 090 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazily se 4 termíny.

Mykonos

Mykonos je fajn ostrov. Patří mezi prémiové destinace a je vyhledáván i řeckou smetánkou. Prostě to není běžná řecká skupina levných pláží.

Příjemné je, že na Mykonosu je mezinárodní letiště, které je blízko hlavních letovisek, takže se neztrácí čas přestupy nebo dlouhým tranferem.

Na ostrově Mykonos jsou nejzajímavější asi pláže. Těch hezkých je překvapivě velké množství. Většinou se nacházejí na západní straně ostrova, u nějvětších aglomerací.

Ačkoli je ostrov Mykonos dost suchý, velkou část ostrova pokrývají přírodní rezervace. Nejsou tam zrovna lesy, ale je co chránit. Za návštěvu stojí tři církevní památky: kostel Panagia Faneromeni, klášter Panagia Tourliani a kostel Paraportiani v hlavním městě.

Podrobnosti o ostrově Mykonos mám na svém webu o řeckých ostrovech.

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.