Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Řecko last minute all inclusive

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute all inclusive termíny do Řecka

Xidis Studios Clever

Xidis Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Xidis Studios Clever hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 7.8. Návrat: pátek 14.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Triton

Hotel Triton

Řecko > Kréta > Malia Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Triton hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 6.8. Návrat: středa 12.8. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 12 790 Kč recenze pobytu další termíny
Diagoras

Diagoras

Řecko > Rhodos > Faliraki Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Diagoras hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 12.8. Návrat: středa 19.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 690 Kč recenze pobytu další termíny
Hotel Golden Sands

Hotel Golden Sands

Řecko > Korfu > Agios Georgios Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Golden Sands hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pátek 14.8. Návrat: pátek 21.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň . Konečná cena 13 767 Kč recenze pobytu další termíny
Sorrento Studios Clever

Sorrento Studios Clever

Řecko > Zakynthos > Laganas Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Sorrento Studios Clever hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 15.8. Návrat: sobota 22.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 890 Kč recenze pobytu další termíny
Olive Garden

Olive Garden

Řecko > Rhodos > Lardos Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Olive Garden hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 6.8. Návrat: čtvrtek 13.8. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 890 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Co považuji za Last Minute

Jako Last Minute jsou zde brány pouze zájezdy, které mají odlet za méně než 11 dnů. To je období, ve kterém cestovky už opravdu vědí, že nemají dostatečně naplněnou kapacitu, a potřebují zlevňovat.

Klasický zvyk mezi cestovkami je naopak prohlásit za Last Minute cokoli, co jim přijde, že už by se za Last Minute dalo prohlásit. V klasických vyhledávačích dovolené proto není problém najít jako last minute zájezdy, které mají odlet třeba až za 3 měsíce.

Ne vždy platí, že last minutky jsou levnější. V posledních letech je to spíše naopak. Cestovky jsou díky internetu a lepším komunikacím lépe schopné předem odhadovat poptávku a upravovat už katalogové ceny tak, aby jim pokud možno nezbylo žádné neprodané místo v letadle nebo nasmlouvaný pokoj v hotelu. Často se proto na poslední chvíli spíše zdražuje. Zejména, když nárazově stoupne poptávka. Třeba protože u nás prší nebo je vedro. Naopak když je hezky, lidé nákupy zájezdů odkládají na později.

Last minute zájezdy jsou v posledních letech mnohem více limitované dostupností charterových letenek než nabídkou hotelů. Zatímco hotelů je v destinacích obvykle dostatek a většinou mají volno, letadla, letiště a letové plány nafukovací nejsou. Může se tedy stát, že last minutky jsou týden od týdne výrazně zlevněné nebo naopak nedostupné, protože záleží na aktuální volné kapacitě letadel.

Pravděpodobnost velkých last minute slev po měsících

 • Duben - létá se málo, slev je málo
 • Květen - velká pravděpodobnost slev
 • Červen - nepravděpodobné slevy
 • Červen - skoro žádné slevy, je obecně draho a málo míst v letadlech
 • Srpen - slevy v případě velkých výkyvů počasí nebo poptávky v druhé polovině srpna
 • Září - velká pravděpodobnost slev
 • Říjen - zájezdy jsou obecně docela levné

Co znamená All Inclusive

Otrocký překlad sousloví "all inclusive" znamená "vše zahrnuto". V praxi All Inclusive znamená, že máte bezplatné jídlo, pití a některé alkoholické nápoje. Konkrétní složení jídel a nápojů se může velmi lišit hotel od hotelu, takže je vždycky dobré pečlivě číst popis zájezdu a recenze hotelu. V některých hotelích je běžné mít v rámci all inclusive opravdu vše v ceně a kdykoliv, jinde je podávání bezplatného jídla omezeno na určitý čas, typicky na dobu snídaně, oběda a večeře. V hotelových restauracích, kde pití roznášejí číšníci, je běžné dávat jim spropitné nebo za pití znovu platit. Balené nealkoholické a alkoholické nápoje je zvykem podávat na barech, u kterých může být fronta. Také se může stát, že do all inclusive programu patří jenom některé bary v hotelovém areálu, zatímco u jiných (hlavně to bývají bary u pláže nebo bazénu) jsou normální bary pro veřejnost, u kterých se platí.

Kvůli vysoké ceně lihovin do programu All Inclusive obvykle nepatří značkové alkoholické nápoje. Kdo rád pije, měl by hledat nabídku hotelů s tak zvaným Ultra All Inclusive. Do Ultra All Inclusive programů občas také patří služby hotelu jako jsou například masáže nebo přístup na sportoviště. O konkrétní definici Ultra All Inclusive se opět musíte pečlivě informovat u cestovky nebo v popisu hotelu, protože to všude může znamenat něco trochu jiného.

Ve větších hotelích je běžné, že jsou hosté při příjezdu označováni náramkem určité barvy, aby bylo zřejmé, na jaký program mají nárok.

 

Na poslední chvíli do jiných zemí, také se vším v ceně: do Turecka, do Bulharska, do Řecka, do Tuniska

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

 • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

 • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
 • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
 • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
 • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Lokality v Řecku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Kréta 826
Rhodos 347
Korfu 267
Zakynthos 259
Kos 195
Chalkidiki 118
Santorini 96
Kefalonia 93
Lefkada 78
Thassos 71
Karpathos 53
Samos 53
Olympská riviéra 48
Peloponés 46
Epirus 32
Naxos 28
Kyklady 27
Athény 25
Skopelos 23
Lesbos 21
Kalymnos 21
20
Limnos 17
Kythira 14
Athény a okolí 12
Skiathos 12
Attika 11
- 11
10
Řecké ostrovy 8
5
3
Řecko pevnina 3
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.