Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Chalkidiki

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Chalkidiki

Jorikas

Jorikas

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení má 2.5 hvězdičky. ** vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 660 Kč recenze pobytu další termíny
Klubový Aparthotel Akropolis

Klubový Aparthotel Akropolis

Řecko > Chalkidiki > Fourka Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Klubový Aparthotel Akropolis hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu další termíny
Pavlos Letecky

Pavlos Letecky

Řecko > Chalkidiki > Stavros Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Pavlos Letecky hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 140 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 15.9. Návrat: pátek 25.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 160 Kč recenze pobytu další termíny
Nikos Letecky

Nikos Letecky

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** vzdálenost od moře 150 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pátek 11.9. Návrat: pondělí 21.9. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 11 460 Kč recenze pobytu další termíny
Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 13.7. Návrat: pondělí 20.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 900 Kč recenze pobytu další termíny
Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Řecko > Chalkidiki > Nea Vrasna Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vila Voula (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo hodnocení: 4 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 20 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 13.7. Návrat: pondělí 20.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Chalkidiki

Chalkidiki je poloostrov připojený na pevninské Řecko v oblasti řecké Makedonie. Na mapě vypadá jako dlaň se třemi prsty. Chalkidiki je atraktivní oblast, protože je tu dobré koupání, velmi teplé moře, ceny jsou nízké a do Soluně je je to nejvýše hodinka cesty - jak do města, tak na letiště.

Protože se sem dá snadno dojet autem ze Srbska a Bulharska, je oblast Chalkidiki docela oblíbená mezi Srby a Bulhary a slovanskými Makedonci ze Severní Makedonie. Tomu se v poslední době přizpůsobují i nápisy v prodejnách, už to rozhodně není jen němčina, angličtina a řečtina. Bulharský je často i personál, v jedné zelenině jsem se dobře dorozuměl bulharsky.

Menší poloostrovy, prsty, jsou od západu:

 • poloostrov Kassandra
 • poloostrov Sithonia
 • poloostrov Athos

Poloostrov Kasandra je rozhodně nejnavštěvovanější částí Chalkidiki. Na poloostrov Kasandra vede dálnice ze Soluně, takže je sem nejrychlejší doprava a i možnosti výletů na pevninu jsou kvůli tomu nejlepší. Reliéf Kassandry není příliš členitý a i díky tomu jsou tu dlouhé pláže. Letoviska či spíše vesničky s ubytováním na poloostrově Kassandra: Kallithéa, Polychrono, Kriopigi, Afitos, Pefkochori. Ta jsou na východním pobřeží. Na západním pobřeží jsou Posidi, Fourka, Siviri a Sani. U kořene prstu jsou Nea Moudania a Nea Potidea. Největší antickou památkou poloostrova Kassandra jsou zbytky Diova chrámu na pobřeží ve vesnici Kallithea.

Prostřední prst Sithonia je hornatější a méně přístupný. Větší cestovní ruch je jenom na západním pobřeží kolem města Nikiti a vesnice Metamorfosi. Teoreticky se dá sehnat ubytování i v Sarti a Toroni, ale tyhle vesnice už jsou dost odlehlé.

Nejzápadnější poloostrovní prst Athos je běžně nepřístupný. Je na něm prazvláštní mnišská republika. Dominantou poloostrova je hora Athos vysoká 2033 metrů. Nejblíže Athosu se dá ubytovat v Ouranopolis.

Víc na sever patří ještě do oblasti Chalkidiki letoviska Stavros a sousední Nea Vrasna a Asprovalta, i když už nejsou na poloostrově Chalkidiki.

Podobné lokality v jiných zemích: Last minute Alanya, Primorsko Last Minute, Bali na Krétě, Chalkidiki, Djerba Last Minute

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

 • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

 • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
 • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
 • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
 • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Chalkidiki

Oblast počet hodnocených hotelů
Polichrono 11
Nea Vrasna 11
Sarti 10
Hanioti 9
Kriopigi 7
Pefkochori 6
Kallithea 6
Ouranopolis 6
Sani 6
Nea Potidea 5
Stavros 4
Fourka 3
Posidi 3
Afitos 3
Toroni 3
Nea Moudania 2
Nikiti 2
Metamorfosi 2
Nea Kallikrateia 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.