Podrobný informační web o dovolené v Řecku.

Dovolená Chalkidiki

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Řecka do destinace Chalkidiki

Hotel Electra

Hotel Electra

Řecko > Chalkidiki > Stavros Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Electra hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: neděle 31.5. Návrat: neděle 7.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 990 Kč recenze pobytu další termíny
Klubový Aparthotel Akropolis

Klubový Aparthotel Akropolis

Řecko > Chalkidiki > Fourka Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Klubový Aparthotel Akropolis hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 8.6. Návrat: pátek 19.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu další termíny
Rezidence Makedon

Rezidence Makedon

Řecko > Chalkidiki > Sarti Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Rezidence Makedon hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 70 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: pondělí 8.6. Návrat: pátek 19.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 9 290 Kč recenze pobytu další termíny
Akce Dítě Zdarma  Studia Erato (Chalkidiki, Poli

Akce Dítě Zdarma Studia Erato (Chalkidiki, Poli

Řecko > Chalkidiki > Polichrono Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. vzdálenost od moře 80 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: pondělí 8.6. Návrat: pátek 19.6. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Brno . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu další termíny
Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna)  Letadlo

Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo

Řecko > Chalkidiki > Thessaloniki Hotelové zařízení nemá hodnocení hvězdičkami. Návštěvníci dávají pobytu Vila Christos Ii (Chalkidiki, Nea Vrasna) Letadlo hodnocení: 1 / 5. díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: úterý 2.6. Návrat: pátek 12.6. Délka pobytu je 11 dnů, 10 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 110 Kč recenze pobytu další termíny
Venus

Venus

Řecko > Chalkidiki > Fourka Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Venus hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: Bez stravy . Odlet: čtvrtek 17.9. Návrat: pondělí 28.9. Délka pobytu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 431 Kč recenze pobytu další termíny
Zobrazilo se 6 termínů.

Chalkidiki

Chalkidiki je poloostrov připojený na pevninské Řecko v oblasti řecké Makedonie. Na mapě vypadá jako dlaň se třemi prsty. Chalkidiki je atraktivní oblast, protože je tu dobré koupání, velmi teplé moře, ceny jsou nízké a do Soluně je je to nejvýše hodinka cesty - jak do města, tak na letiště.

Protože se sem dá snadno dojet autem ze Srbska a Bulharska, je oblast Chalkidiki docela oblíbená mezi Srby a Bulhary a slovanskými Makedonci ze Severní Makedonie. Tomu se v poslední době přizpůsobují i nápisy v prodejnách, už to rozhodně není jen němčina, angličtina a řečtina. Bulharský je často i personál, v jedné zelenině jsem se dobře dorozuměl bulharsky.

Menší poloostrovy, prsty, jsou od západu:

  • poloostrov Kassandra
  • poloostrov Sithonia
  • poloostrov Athos

Poloostrov Kasandra je rozhodně nejnavštěvovanější částí Chalkidiki. Na poloostrov Kasandra vede dálnice ze Soluně, takže je sem nejrychlejší doprava a i možnosti výletů na pevninu jsou kvůli tomu nejlepší. Reliéf Kassandry není příliš členitý a i díky tomu jsou tu dlouhé pláže. Letoviska či spíše vesničky s ubytováním na poloostrově Kassandra: Kallithéa, Polychrono, Kriopigi, Afitos, Pefkochori. Ta jsou na východním pobřeží. Na západním pobřeží jsou Posidi, Fourka, Siviri a Sani. U kořene prstu jsou Nea Moudania a Nea Potidea. Největší antickou památkou poloostrova Kassandra jsou zbytky Diova chrámu na pobřeží ve vesnici Kallithea.

Prostřední prst Sithonia je hornatější a méně přístupný. Větší cestovní ruch je jenom na západním pobřeží kolem města Nikiti a vesnice Metamorfosi. Teoreticky se dá sehnat ubytování i v Sarti a Toroni, ale tyhle vesnice už jsou dost odlehlé.

Nejzápadnější poloostrovní prst Athos je běžně nepřístupný. Je na něm prazvláštní mnišská republika. Dominantou poloostrova je hora Athos vysoká 2033 metrů. Nejblíže Athosu se dá ubytovat v Ouranopolis.

Víc na sever patří ještě do oblasti Chalkidiki letoviska Stavros a sousední Nea Vrasna a Asprovalta, i když už nejsou na poloostrově Chalkidiki.

Podobné lokality v jiných zemích: Last minute Alanya, Primorsko Last Minute, Bali na Krétě, Chalkidiki, Djerba Last Minute

Dovolená v Řecku

Řecko je asi nejlepší země pro trávení běžné letní dovolené. Sice se do Řecka musí létat letadlem, ale stojí to za to (autem to jde do Řecka taky, jede se ale víc než den a noc).

V Řecku je v létě hezké počasí. V podstatě tu neprší. Obvykle je docela sucho, ale v okolí hotelů jsou často zavlažované zahrady.

  • Řecká kuchyně je právem vyhlášená jako jedna z nejchutnějších na světě. Je založená na zelenině a dobré úpravě masa. Místnímu vínu taky není co vytknout.

V Řecku je v posledních letech relativně levno. Služby jsou pro Čechy stále drahé, ale už to zdaleka není tak drahé jako třeba před 10 lety. Ceny v Řecku. Platí se Eurem. Finanční krize dočasně pominula, takže s placením nebo výběrem peněz v Řecku není žádný problém. Informace o řecké měně a kde u nás vyměnit eura.

  • Od roku 2018 v Řecku otravují s tak zvanou pobytovou taxou (místní daň), která není zahrnuta v ceně zájezdu a vybírá se při příjezdu. Je to obvykle 0,5 € na pokoj a noc, v lepších hotelích 1,50 € až 3 €.
  • Běžně se také navíc platí, pokud chcete zapnout klimatizaci, obvykle kolem 6 €, což zhruba odpovídá ceně spotřebované elektřiny za den.
  • Zaplatit si můžete také fakultativní výlety.
  • Jinak by všechno mělo být v ceně zájezdu.

Oblasti v lokalitě Chalkidiki

Oblast počet hodnocených hotelů
Polichrono 11
Sarti 10
Nea Vrasna 10
Hanioti 9
Kriopigi 7
Pefkochori 6
Kallithea 6
Ouranopolis 6
Sani 6
Nea Potidea 5
Stavros 4
Afitos 3
Toroni 3
Fourka 3
Posidi 3
Nikiti 2
Metamorfosi 2
Nea Kallikrateia 2
Nea Moudania 2
Informační web recko.org o dovolené v Řecku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@recko.org . Facebook.